Primera División, 28. kolo, 15.03.2013, 21:45 h
Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 3:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Maj Gašparac • petak, 15.03.2013.

Pobjedom Deportiva nad Celtom otvoreno je 28. kolo Primere. Nogometaši kluba iz La Corune slavili su na svojem terenu rezultatom 3:1 i ostvarili svoju prvu pobjedu u posljednjih deset kola...

U dvoboju dvije posljednje momčadi na ljestvici Primere uspješniji su bili nogometaši Deportiva koji su na svojem terenu svladali Celtu s 3:1 i ostvarili četvrtu ovosezonsku pobjedu. Hrvatski nogometaš Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu za ekipu iz Viga.

Domaći nogometaši mnogo bolje su otvorili utakmicu i u devetoj minuti stigli do vodećeg pogotka. Zgoditak za 1:0 djelo je najboljeg strijelca Deportiva, Rikija, koji je pogodio atraktivnim udarcem s 13 metara.

Nekoliko minuta kasnije Riki je mogao i do drugog pogotka, ali njegov slab udarac zaustavio je bez poteškoća vratar Celte Javi Varas. Situacija na terenu postala je mnogo teža za goste iz Viga u 29. minuti. Tada je zbog udaranja braniča gostiju Manuela Pabla izravan crveni karton dobio napadač Celte Iago Aspas.

Do kraja poluvremena Deportivo je još jednom pokušao zaprijetiti preko Rikija, ali rezultat se nije mijenjao. Najbolji strijelac Deportiva imao je veliku priliku za novi pogodak i nakon deset minuta igre u nastavku, ali iz odlične pozicije pucao je pored gola.

No, obrana Celte po drugi put je popustila u 64. minuti. Tada je Silvio pogodio izvrsnim udarcem iz daljine i udvostručio prednost svoje momčadi.

Do kraja susreta gledatelji na stadionu Riazor vidjeli su još dva pogotka. Prvo je Salomao u 79. minuti postigao treći gol za domaćine, a minutu kasnije Chu-Young Park je smanjio na konačnih 3:1.

U sljedećem kolu Deportivo gostuje kod Mallorce, a Celtu očekuje težak ispit protiv Barcelone na domaćem terenu.