Primera División, 28. kolo, 17.03.2013, 12:00 h
Málaga 0:2 Espanyol
Espanyol

Espanyol šokirao Malagu i došao do vrijednih bodova

Ante Dubravac • nedjelja, 17.03.2013.

U prvom susretu nedjeljnog programa španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Malage su na svom stadionu dočekali Espanyol i doživjeli neugodan poraz rezultatom 2:0.

Uoči susreta s Espanyolom nogometaši Malage imali su loš niz od tri prvenstvena susreta u kojima nisu došli do pobjede pa su se igrači trenera Manuela Pellegrinija nadali da je trinaestoplasirani Espanyol idealan protivnik za prekid crne serije.

Od samoga početka domaćini su krenuli napadački s ciljem da što prije dođu do vodstva. Međutim unatoč puno većem posjedu lopte i nekoliko dobrih prilika na odmor se otišlo s početnih 0:0.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne gostima da dođu do vodstva. U 49. minuti precizan za 1:0 bio je stoper Diego Colotto. Pellegrini je brzo reagirao uvođenjem Dude i Joaquina, ali put do gostujuće mreže nogometaši Malage nisu pronalazili.

Završni udarac domaćinima Espanyol je zadao u 66. minuti kada je asistenciju Wakasoa u pogodak pretvorio Sergio Garcija i postavio konačnih 2:0.

U idućem kolu Espanyol dočekuje Real Sociedad dok će Malaga gostovati kod Rayo Vallecana.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 14:52
    Smirite tenzije malo. Malaga dogodine nesmije u Europu pa sada igraju na neke utakmice toplo-hladno i igrali su najvažniju utakmicu sezone u srijedu pa me nečudi što su "pustili" Espanyolu utakmicu za ostati u ligi.