Liga prvaka - Završnica, osmina finala - uzvrati, 21.03.2013.
HSV Hamburg 28:31 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Celjani u Hamburgu slavili, ali ostali bez četvrtfinala

Ivana Strahija • petak, 22.03.2013.

U prvoj uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka Celje Pivovarna Laško pobijedilo je u Hamburgu, no HSV je zahvaljujući visokoj pobjedi u prvoj utakmici prošao u četvrtfinale.

Teško su se čemu nakon 29:38 iz Celja Slovenci imali nadati, posebice nakon što je trener Vladan Matič ostao bez ozlijeđenih Periča, Potočnika, Žurana i Lekaija, a virozi je podlegao i Poteko, iako je s momčadi doputovao u Njemačku.

No, slovenska momčad vrlo dobro otvara utakmicu i odlazi na 1:3, Nijemci sustižu u sedmoj minuti, a potom jedan od trojice Hrvata u redovima HSV-a, Blaženko Lacković, diže i na +2 (6:4). Čim se popravila domaća obrana, Celje počinje sve više zaostajati, a treneru ne pomaže ni time out, jer pogreške njegovih igrača olakšavaju HSV-u dolazak do +5 na 12:7.

Budi se tada međutim osovina Mačkovšek - Žvižej, koja je smanjila na dva gola zaostatka, a moglo je biti i -1 da nije Zelenović, kao i par puta ranije, izgubio loptu u napadu. Zahvaljujući sjajno raspoloženom vrataru Skoku (18 obrana) Celje ipak na odmor ide s -1 (13:12).

U nastavak susreta gosti kreću s novim poletom i u 45. minuti imaju +2 kod 20:22. Sad je red na domaćem treneru da traži odmor, no izmjene koje je poslao na parket nisu donijele ono čemu se nadao, već Celjani odlaze na +3, a šest minuta pred kraj utakmice mogli su i na četiri pogotka prednosti. Šansu nisu iskoristili, ali su do kraja uspjeli izdržati napade HSV-a i od Lige prvaka se oprostiti na najbolji mogući način.

Trener Celjana Vladan Matič nakon utakmice nije imao prigovora: "HSV će u Final Four, a svojim momcima nemam što zamjeriti. Odigrali smo odličnu utakmicu, koja je pokazala da smo na pravom putu."

U redovima HSV-a najbolji je strijelac bio Domagoj Duvnjak sa sedam golova, Lacković je dao četiri, a Igor Vori se jednom upisao u strijelce.