Dubrava teško protiv Buzeta, Medveščak i Varteks deklasirani

Jelena Bagarić • nedjelja, 24.03.2013.

Dva kola prije kraja regularnog dijela natjecanja u Premijer ligi polako se formira konačni poredak. Gorica si je pobjedom protiv Bjelovara otvorila šansu za izbjegavanje Lige za ostanak. Vodeći trojac siguran je što se tiče ulaska u Ligu za prvaka, dok će se četvrti putnik znati tek nakon što izravni konkurenti, Poreč i Zamet, odigraju međusobnu utakmicu koja je na rasporedu u pretposljednjem kolu.

Gorica je na domaćem terenu ostvarila vrlo važnu pobjedu protiv Bjelovara. Utakmica je od početka bila jednosmjerna budući da je Gorica već u ranoj fazi preuzela kontrolu nad susretom. Vodstvo je sve do 58. minute bilo uvjerljivo, no uslijedio je kratak pad u igri Gorice koji su Bjelovarčani iskoristili. Međutim, nije bilo dovoljno vremena za preokret pa je pobjeda otišla na stranu Gorice. Prvi topnik Gorice bio je Domagoj Ferenčina s devet pogodaka, dok se kod Bjelovara istaknuo stopostotni Stipan Šimunović s postignutih šest pogodaka.

Jedino dobro što je Medvešćak odigrao u utakmici protiv Siscije bilo je prvih 15 minuta susreta. Rezultat je do tada bio u egalu, ali kvaliteta Siscije ubrzo dolazi na vidjelo te do poluvremena stvaraju veliku razliku koja je za Medveščak bila nedostižna. Sisciju je u pobjedi predvodio Tomislav Nuić koji je iz devet pokušaja postigao devet pogodaka, a Jurjević i Kević dodali su još po šest pogodaka. Kod Medveščaka valja izdvojiti Antu TokićaKosa i Gadžu sa po pet.

Slično kao i utakmica Medveščaka i Siscije, započeo je susret između Zameta i Karlovca samo što su Riječani neriješen rezultat uspjeli održati do isteka prvih trideset minuta. Ipak u nastavku dolazi do pada u njihovoj igri te Karlovac preuzima vodstvo koje do kraja ne ispušta. Zaprijetio je Davor Šunjić u 59. minuti zabivši za 29:30, no već u idućem napadu Borozan je postigao pogodak i šanse za Zamet više nije bilo. Luka Cindrić s deset pogodaka prvo je ime Karlovca u ovom susretu, dok se u redovima Zameta istakao Damir Vučko sa sedam postignutih pogodaka.

Rukometaši Poreča imali su lak posao protiv gostiju iz Kaštela. Gostujući rukometaši su dan prije već izgubili od Nexea u Kupu, tako da im je Poreč nanio drugi uzastopni poraz u dva dana. Iako je početak bio pomalo neizvjestan, već na polovici drugog dijela Porečani se odvajaju na veliku prednost koju su do kraja susreta samo održavali, pa čak i povećali. Prvi strijelac kod Poreča bio je Vedran Mataija s postignutih osam pogodaka, dok je Mislav Nenadić s devet pogodaka bio najefikasniji igrač Marine.

Vrlo neizvjesnu utakmicu odigrala se u športskoj dvorani u Dubravi. U goste istoimenom klubu došao je Buzet koji im je svojom kvalitetnom igrom zadavao mnoštvo problema. Potpuno neizvjesno bilo je prvo poluvrijeme, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali rezultat je većinu vremena bio u egalu pa je tako i završio, bez pobjednika u prvih 30 minuta. Dubrava se tek u desetoj minuti nastavka uspijeva "odlijepiti" na dva pogotka prednosti, a pokazat će se da su ti trenuci u susretu bili prijelomni. Buzet je posljednji "trzaj" pokazao u 56. minuti kada je preko Kozine došao do izjednačenja. Međutim, do kraja više nisu uspjeli postići pogodak, a Kaleb i Punčec su bili precizni u samoj završnici te su donijeli Dubravi pobjedu. Ante Kaleb sa sedam i Domagoj Pavlović sa šest najbolji su pojedinci Dubrave, dok se kod Buzeta istakao Bruno Kozina s postignutih 11 pogodaka.

Vinkovačka Spačva lako je došla do pobjede protiv posljednje plasiranog Varteksa. Domaća momčad je od početka krenula snažno te praktički već u prvom dijelu riješila utakmicu. Fenjeraš iz Varaždina jednostavno nije imao rješenja za kvalitetnu igru svojih protivnika koji su si također ovom pobjedom otvorili tračak nade za bijeg iz Lige za ostanak. Ivan Kordi s devet pogodaka najefikasniji je igrač Spačve, dok je kod Varteksa osam pogodaka postigao Luka Trojko , a Bruno Varšić na vratima skupio je 15 obrana.

• Obrisan korisnik25.03.2013. u 12:01
    Najbolji igrač premijer lige Luka Cindrić predvodio karlovčane do velike pobijede na vrućem terenu u Rijeci, iako je kapetan Zameta Milan Uzelac spominjao u SN-članku kako imaju neraščićenih računa sa karlovčanima to je ipak ostalo mrtvo slovo na papiru! Karlovčani su izvrsno anulirali trkačku moć... [više na forumu]