Sjajni Dario Šarić odveo Cibonu do preokreta i teške pobjede u Rijeci

Ivor Krapac • utorak, 26.03.2013.

Cibona je u prvom kolu hrvatske Lige za prvaka teškom mukom došla do pobjede nad Kvarnerom 2010 u Rijeci. Poslije povratka Vukova nakon što su Riječani krajem prvog poluvremena imali 20 poena prednosti, Dario Šarić je ubačajem sekundu i pol prije kraja osigurao gostujuću pobjedu i time zaključio susret u kojem je ubilježio 26 poena...

Cibona je već na početku svojeg ovosezonskog puta u hrvatskom prvenstvu bila na ozbiljnim mukama protiv suparnika koji je došao iz prvog dijela natjecanja. Momčad Danijela Lutza je pred ispunjenim tribinama Dvorane Dinka Lukarića u Rijeci u prvom poluvremenu bila vrlo blijeda i imala veliki minus u ogledu s Kvarnerom 2010, ali domaća momčad, koja ima znatno kraću klupu, nije izdržala do kraja susreta. Ubačajem Darija Šarića u posljednjim trenucima, Cibosi su se izvukli s pobjedom s 86:84.

Domaća momčad potpuno je dominirala tijekom prvih 20 minuta. Predvođen razigravački i realizatorski raspoloženim slovenskim organizatorom igre Bojanom Krivecom, Kvarner je potkraj druge četvrtine vodio i s +20, pa je za Cibonu bila dobra vijest što su na poluvrijeme otišli s 15 poena zaostatka, s 49:34 na semaforu. Podatak da su Vukovi u 20 minuta primili 49 poena protiv momčadi od koje su objektivno kvalitetniji dovoljno će reći o njihovom pristupu u obrani u prvom poluvremenu.

U trećoj četvrtini stvari su se promijenile. Sa sve boljim Šarićevim izdanjem, Cibona je smanjivala zaostatak i potkraj tog razdoblja utakmice stigla na samo -4, 62:58 za domaću momčad. No, predvođen Ivicom Radićem, Kvarner se uoči posljednjih 10 minuta odvojio na nešto veću prednost, 68:59.

Završna dionica prvo je donijela Cibonino približavanje, a zatim i dolazak u vodstvo Šarićevim poenima za 77:76 nešto više od tri minute do kraja. Kada je Jerel Blassingame s četiri poena zaredom odveo Vukove do 81:77 dvije minute prije posljednje sirene, činilo se da je utakmica prelomljena, ali poenima Jure Škifića i Ivice Radića Kvarner se još jednom vratio u egal, do 81:81 43 sekunde prije kraja.

Blassingame je vratio Cibonu u vodstvo tricom za 84:81, no Škifić je četiri sekunde prije kraja uzvratio svojom tricom, za domaće poravnanje na 84:84.

Iza time-outa što ga je pozvao Danijel Lutz, lopta odluke u posljednjem Ciboninom napadu otišla je u ruke Darija Šarića, koji je zabio za 86:84, što se pokazalo presudnim. Bez minute odmora, s obzirom da je Vladimir Anzulović sve svoje iskoristio ranije, Riječani više nisu imali dovoljno vremena za akciju kojom bi došli do kvalitetnog šuta.

Šarić je završio susret s 26 poena, s 9/11 za dvicu, 0/3 za tricu i po službenoj statistici, 8/8 iz slobodnih bacanja. Imao je i sedam skokova, četiri asistencije, četiri osvojene i pet izgubljenih lopti, uz jednu blokadu. Blassingame se pridružio s 14 poena i tri asistencije.

U domaćoj momčadi najviše je zabio Ivica Radić, 25 poena uz 10/14 za dvicu i 5/10 iz slobodnih bacanja, a tome je dodao i šest skokova i blokadu. Jure Škifić imao je 17 poena, po četiri skoka i izgubljene lopte, a Bojan Krivec 12 poena, 10 asistencija, pet osvojenih i tri izgubljene lopte.