Split u Sinju izliječio ABA "rane", Alkaru presudilo otvaranje

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • srijeda, 27.03.2013.

Splićani su neokrznuti prošli na uzavrelom sinjskom parketu gdje su svladali Alkara i tako barem donekle zaliječili ABA-ligaške rane. Već nakon nekoliko minuta Žuti su stvorili osjetnu prednost, domaći se u igru vratili pred sam kraj, no za samu završnicu ipak nije bilo dovoljno snage, ali ni sreće, pa su bodovi ipak zasluženo otputovali put Splita.

Ono čega su se domaći najviše pribojavali na kraju se i dogodilo. Velika razlika u centimetrima i kvaliteti pod košem odmah je u prvoj četvrtini odnijela veliki dio domaće nade u potencijalno iznenađenje, a povratak na kraju se pokazao tek kao "kozmetika".

Dupkom ispunjena dvorana potpuno je sputala domaću momčad na otvaranju, očito je pritisak i iščekivanje danima najavljivane utakmice bio prevelik teret za Alkare, ali i očigledna inferiornost pod košem, zbog čega su bili prisiljeni na udvajanja, što je za posljedicu imalo seriju otvorenih splitskih šuteva (po dvije trice Siriščević i Reinholt).

U takvom odnosu snaga Alkar i nije imao mnogo izgleda, već nakon pet minuta igre zaostajao je 15 koševa (5:20), da bi se na prvi mini predah otišao s rezultatom od 12:26.

Potpuno demoralizirani domaćini niti u uvodnim minutama drugog perioda nisu pokazivali ništa što bi nagovještavalo "bolja vremena". No, ipak ruku su im tada pružili gosti, četiri minute bili su Splićani bez koša, što Alkar koristi za seriju od 9-0, a nedugo potom na semaforu je zasvijetlilo i "pristojnih" minus 11 (25:36), dovoljno da se ponovno raspire strasti pred sam odlazak na odmor.

Baš kao i u prvom dijelu gosti zarana "hlade" domaće i 25:37, koliko je bilo na poluvremenu, brzo pretvaraju u 25:47. U 29. minuti semafor je pokazivao i 30:49, nakon čega se činilo da je utakmica riješena, ali tek činilo, jer uslijedio je potom povratak i vrlo uzbudljiva završnica.

Osam minuta prije kraja Alkar je kvalitetnim obrambenim reakcijama uspio zaustaviti goste, odmah se to odrazilo i na napadačkom dijelu igre, a serijom 11-0 stigli su Sinjani i na minus deset (49:59), nešto kasnije i do minus osam (53:61), dovoljno za novu dozu nade i ponovnu "ludnicu" na tribinama.

Tri minute prije kraja domaći stižu na minus šest (57:63), no dalje od toga ipak nije išlo, a presudna je bila trica Mimice (nakon igranja nogom Subotića!) minutu i šest sekundi prije kraja kojom su gosti ponovno pobjegli na devet koševa viška te time osigurali mirnu završnicu i prve bodove u Ligi za prvaka uz konačnih 65:71.

U pobjedničkoj momčadi najviše su se istaknuli Josip Sobin (15 poena, devet skokova, tri asistencije), Filip Kraljević (14 poena, devet skokova, tri blokade) i Ivan Siriščević (14 poena). Kako je bilo i najavljeno, Nikola Vujčić ovog puta nije zaigrao.

Luka Žitko je s 18 poena i devet skokova vodio Sinjane, a Rudolf Jugo i Joško Ćurković pridružili su se s po 11 poena, dok je Domagoj Kanaet dodao po šest koševa i skokova te dvije asistenicije.

• Obrisan korisnik31.03.2013. u 13:47
    Nisan krenia sa vriđanjen,pogledaj sve prethodne komentare,ako ti to nije dovoljno argumenata onda si ograničen to nije uvreda nego realnost,da iz svih mojih postova nisi uspisa zaključit neke stvari..pozdrav
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 17:59
    Kada zafali argumenata onda se krene sa vriđanjem... pozdrav neograničeni
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 14:45
    Pokuša san ti objasnit ali si ograničen da bi svatia neke stvari..pozz
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 14:35
    Jak je povod da se napadne cila dvorana...radi jednog redikula napali ste cili Split...ajde molim te šta ćemo više pričat
  • Obrisan korisnik29.03.2013. u 20:05
    Ja san ti reka sta se stvarno dogodilo,i koji je bia povod da su se stvorile ovakve tenzije.Ovo nije prepucavanje nego san samo tia objasnit šta se tu utakmicu stvarno događalo,jer ovo sta si ti napisa nema veze s vezon.I usput molin te nemoj pisat "mišljenje velikog broja navijača splita" jer svi... [više na forumu]