Jolly pobjedom otvorio Ligu za prvaka, u neizvjesnoj utakmici sjajnom obranom slomili Zagreb

Iz Šibenika:Ivana Jurica • utorak, 26.03.2013.

Za nedavni poraz u posljednjem kolu A-1 lige, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik revanširali su se Zagrebu na Baldekinu. Slavili su sa 70:65, u uzbudljivoj utakmici u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a odlična obrana domaćinima je donijela pobjeda na startu Lige za prvaka.

Jolly je susret otvorio vodstvom od 9:3, do čega je sedam koševa postigao Ross. Kad se s pet koševa priključio Butorac domaćini su došli do najveće prednosti – 14:5. Ali do kraja četvrtine gostujući košarkaši rade seriju od 10:2 i dolaze na samo minus jedan (16:15) na kraju prve četvrtine.

Maskota i pljesak za kadete

Košarkaški klub Jolly Jadranska banka Šibenik prije susreta predstavio je i novu klupsku maskotu – klauna Roka. A prije početka prve utakmice Lige za prvaka na parket su izašli i kadeti Jollyja, prvaci regije, koje je publika pozdravila pljeskom.

Gotovo tri minute druge četvrtine domaći su košarkaši ostali bez koša, sedam je poena u nizu postigao Novačić i Zagreb je stigao do plus tri (19:16). Odmah potom tricu pogađa Car, za najvećih plus sedam gostuju – 18:25. Šibenčani odgovaraju serijom 9:0 i ponovno preuzimaju vodstvo. Poslije nove trice Novačića, odnosno koša Bašljana, Jusupova je momčad u dva navrata bila u vodstvu, ali pet koševa u nizu kapetana Gabrića Jollyju donose plus dva na poluvremenu (38:36).

Trica Marka Cara početkom drugog dijela za kratko je vratila prednost na stranu Zagreba. Zahvaljujući raspoloženom Rossu Jolly dolazi do plus šest (47:41), ali Novačić i Krapić ne dozvoljavaju domaćinima da se odlijepe, drže svoju momčad na iznimno malom zaostatku.

Rezultatom 55:52 ušlo se u zadnju četvrtinu. U 35. minuti Jolly je imao plus devet (64:55), imali su kontru za +11 i vjerojatno rješavanje pitanja pobjednika, nisu pogodili. Zagreb je u samo dvije minute serijom 10:0 došao do preokreta – 64:65. S linije slobodnih bacanja pogađaju Naletić (oba) i Mrva (jedno), pogađa i Butorac nakon prodora za 69:65. Zagreb ne koristi svoja dva napada, Katura pogađa jedno slobodno bacanje za 70:65, a gostujuća momčadi ne uspijeva pogoditi niti u zadnjem napadu na utakmici.

S 25 koševa najefikasniji u domaćim redovima bio je Ronald Ross, Gabrić je postigao 13, Butorac 11, a Mrva deset koševa (i deset skokova). Kod Zagreba prednjačili su Novačić s 23 i Krapić s 18 koševa.

• Obrisan korisnik28.03.2013. u 15:59
    jolly je uz cibonu JEDINI naš klub koji je ove sezone dao priliku makar jednom igraču iz naše sjajne generacije '94/'95. eto, mali gabrić je nakon rossa postao drugi najbolji čovjek u ekipi, a nema još ni 18 godina.