Podravka Vegeta 22:25 Budućnost
Budućnost

Budućnost na krilima Mehmedović i Woltering do pobjede nad Podravkom

Iz Koprivnice:Jelena Bagarić • petak, 29.03.2013.

Podravka Vegeta nije uspjela doći do pobjede protiv još uvijek aktualnih osvajačica Lige prvakinja. Iako su imale prednost na poluvremenu, u nastavku je igra Podravke značajno pala što je bilo dovoljno Budućnosti da pređe u vodstvo i zadrži ga do kraja susreta.

Podravka Vegeta - Budućnost 22:25 (11:8)

WRHL, 12. kolo

Koprivnica ŠD Fran Galović. Gledatelja: 500

Suci: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (oba Makedonija)

Podravka Vegeta: Žderić (11 obrana), A. Čović, Kiridžić 2, Ž. Čović 2, Pongrac, Šenvald, Šon 1, Gaće 2, Damnjanović 13 (6), V. Milanović - Litre 1, Dragišić, Vidak, Jelčić (3 obrane), Kapitanović, Horvat 1, Pušić. Koroljević Trener: Neven Hrupec

Budućnost: Miljanić 2(1), Trifunović, Mendy, Živković 2, Bulatović 2, Božović, Woltering (12 obrana) , Gjorgjievska 2, Ježić 1, Vukčević, Cvijić 4, Mehmedović 6, Despotović, Pavićević 1, Knežević 5. Trener: Dragan Adžić

Isključenja: Podravka Vegeta 8 minuta, Budućnost 10 minuta

Sedmerci: Podravka Vegeta 6(6); Budućnost 2(1)

Početno vodstvo od 1:0 rukometašice Podravke ubrzo su izgubile. U šestoj minuti Gjorgjievska i Mehmedović donijele su prednost Budućnosti, već dvije minute kasnije Knežević ju je podigla na dva razlike. Lovile su Kokice dosta dugo tu prednost, no u 13. minuti Lidija Horvat pogađa za 5:5.

U tim trenucima vidljiva je puno bolja igra Podravke no što je bila na samom startu, pa tako već u idućem napadu Kiridžić postiže pogodak za vodstvo. Prije no što je Kiridžić zabila, važnu ulogu odigrala je vratarka Marta Žderić koja je obranila dva "zicera" za redom. Puno tehničkih grešaka radile su rukometašice Dragana Adžića, a to je u 21. minuti kaznila Damnjanović koja je postigla pogodak za plus dva Podravke po prvi puta u susretu.

Ipak, nastavak nije bio lagan za rukometašice Nevena Hrupeca budući da su na terenu imale igračicu manje. No, to nije omelo Maju Šon koja pogađa vrate Clare Woltering za 9:6. Međutim, ni tu nije bilo kraj isključenjima, ubrzo nakon što su se kompletirale, na dvominutnom prisilnom odmoru završile su Gaće i Damnjanović. Očiti nalet Podravke niti to nije omelo, nisu primile pogodak s četiri igrača već je raspoložena Damnjanović nakon što se vratila postigla još dva pogotka. Time je osigurala solidnu prednost Podravci pred odlazak na odmor.

Kokice nisu dobro krenule u nastavak susreta. Nekoliko tehničkih grešaka za redom bilo je dovoljno da Budućnost preko Mehmedović i Cvijić dođe do izjednačenja. Nije im dugo trebalo ni da povedu, iz kontre bila je precizna za 13:14. Iako su uspjele doći do izjednačenja, Kokice ga nisu uspjele zadržati. Budućnost postiže tri pogotka ze redom i odvaja na se na tri pogotka razlike u 43. minuti. Nakon 48. minute na obje strane uslijedio je mir, niti jedna ekipa nije uspijevala postići pogodak. "Sušu" je u 53. minuti prekinula Mehmedović koja je postigla pogodak za 17:21.

Preostalih sedam minuta igralo se pogodak za pogodak. Budućnost je bez većih problema održavala svoju prednost i sigurno ušla u samu završnicu susreta. Iako su posljednje dvije minute imale igračicu manje to nije ugrozilo njihovo vodstvo jer je premalo minuta ostalo do kraja.

Jedina dobro raspoložena igračica Podravke u ovom susretu bila je Sanja Damnjanović koja je postigla većinu golova, čak 13. Uz nju treba istaknuti i vratarku Žderić koja je upisala 11 obrana. U redovima Budućnosti odlično su odigrale Majda Mehmedović koja je postigla šest pogodaka te Milena Knežević koja je dodala pet. U ključnim trenucima kada se lomio rezultat važnu ulogu odigrala je i Clara Woltering koja je u konačnici skupila 12 obrana.

Unatoč izgubljenom susretu, Kokice su osigurale plasman na Final four koji će se , kako za sad stvari stoje, odigrati u Baru 17. i 18. svibnja. Podravci je u Regionalnoj ligi ostao još samo susret u gostima sa Zaječarom, dok Budućnost već u subotu očekuje susret sa zagrebačkom Lokomotivom. Ta utakmica na rasporedu je u 16:30 u dvorani II Doma sportova.