Regionalna liga (Ž), 12. kolo, 18.01.2013.
Lokomotiva 25:26 Zaječar

Lokosice u trileru ispustile bodove protiv Zaječara

Jelena Bagarić • četvrtak, 21.02.2013.

Dramatična utakmica odigrala se u srijedu navečer u Domu sportova. U goste Lokomotivi došle su prvakinje Srbije, rukometašice Zaječara. Iako su izuzetno dobro otvorile susret, Lokosice su u drugom dijelu podbacile i uspjele su prokockati sve ono što su dobro napravile u prvom poluvremenu.

RK Lokomotiva - RK Zaječar 25:26 (16:12)

Regionalna liga, 12. kolo

Zagreb, dvorana II Doma sportova.Gledatelja: 300

Suci: Gjorgji Nachevski i Slave Nikolov (oba Makedonija)

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić 2, Božović 8, Oštarjaš 1, Krsnik 2, Marković, Kožnjak 7, Janković 2, Milić I., Prevendar, Debelić, Markov, Bukovina (12+0), Poljak 3(3) Trener: Nenad Šoštarić

ZAJEČAR: Stanojević, Matić 2, Peraica, Vučković 2, Nikolić, Nišavić 3, Pislaru (14+2), Alonso 2, Zebić, Dragoljubović, Sopronyi 10(5), Benzal 5, Gorilska 2 Trener: Živojin Maksić

Sedmerci: Lokomotiva 5(3); Zaječar 6(5)

Isključenja: Lokomotiva 6 minuta (Krsnik 2+2+2); Zaječar 12 minuta (Matić, Nišavić, Benzal 2+2, Gorilska, Stanković Milan)

Rukometašice Lokomotive od 31. listopada 2012. godine ne znaju za poraz u Regionalnoj ligi. Tada su im, baš kao i ovu srijedu, poraz nanijele igračice Zaječara. U vrlo uzbudljivoj utakmici iskustvo Amazonki je prevladalo te su uspjele ostvariti vrlo važnu pobjedu.

Fenomenalno su krenule domaće igračice u utakmicu. Iako su već u drugoj minuti ostale s igračicom manje, Lokosice su povele rezultatom 3:0 i natjerale Živojina Maksića da već u petoj minuti pozove time-out. Očito su njegove riječi nakratko probudile Amazonke koje su s tri pogotka za redom došle do izjednačenja. Međutim, napetost je kratko trajala jer su domaće igračice predvođene Ivanom Božović povećale prednost i došle do rezultata 13:7. Zaječar je koliko toliko u igri držala Mađarica Anett Sporonyi koja je postizala većinu pogodaka. Do isteka 30. minute gošće su uspjele malo smanjiti zaostatak, ali je i dalje prednost Lokosica bila solidna.

Dugo su se rukometašice Zaječara zadržale u svlačionici, a na terenu je bilo vidljivo i zašto. Zaigrale su 5-1 obranu, a u napadu su više "grizle", napad je bio dug i koncentriran. No, osim promjene zone, na vratima je eksplodirala Tereza Pislaru koja je ušla u seriju obrana. Sve to bilo je dovoljno da Lokosice ne postignu pogodak dugih deset minuta, dok su Amazonke njihovu mrežu pogodile šest puta za redom. Ta serija pogotka u 43. minuti donijela im je prvo vodstvo u susretu, a Lokomotivu stavila u situaciju da po prvi puta u utakmici mora loviti rezultat.

Povele su gošće rezultatom 19:21, ali uspjele su rukometašice Nenada Šoštarića doći do izjenačenja. Posljednjih desetak minuta igrala se tvrda i teška utakmica u kojoj je uglavnom Lokomotiva bila ta koja je sustizala rezultat. Mogao je Zaječar možda i ranije riješiti utakmicu, ali Dubravka Bukovina je obranila nekoliko dobrih šuteva, a promašile su gošće i dvije kontre.

Ono što je pomoglo Lokosicama da u konačnici drže rezultat u egalu je i činjenica da su imale igračicu više u polju te su uspijevale postići pogodak. U 59. minuti Maja Kožnjak poravnala je na 25:25, ali neumoljiva Sopronyi bila je precizna iz sedmerca za 25:26. No, niti tu nije bio kraj utakmice. Posljednjih 30 sekundi susreta pripalo je napadu Lokomotive u kojem su uspješno zaradile sedmerac. Oči u oči s raspoloženom Pislaru našla se Anita Poljak, ali vratarka Zaječara odlično je reagirala i donijela je svojoj ekipi važnu pobjedu.

Ivana Božović s osam i Maja Kožnjak sa sedam pogodaka prva su imena Lokomotive u ovom susretu. Božović je "držala" prvo poluvrijeme, dok je nastavak spašavala Kožnjak. Vratarka Bukovina do kraja susreta skupila je 12 obrana. U redovima Zaječara zasigurno je najbolja na terenu bila Sopronyi koja je u najtežim situacijama svojom ljevicom "bušila" mrežu Lokomotive. Ukupno je postigla 10 pogodaka, od čega je pet bilo iz sedmeraca. Uz nju istakla se i odlična vratarka Pislaru koja je obranila 14 udaraca i dva sedmerca.

Unatoč ovom porazu Lokosice i dalje drže treće mjesto na ljestvici Regionalne lige. Zaječar, koji ima najmanje odigranih utakmica, polako grabi ka četvrtom mjestu koje vodi na final four. Amazonke se iz Zagreba sele u Koprivnicu gdje će u subotu odigrati susret s Podravkom Vegetom.