Premiership, 31. kolo, 31.03.2013, 14:30 h
Aston Villa
Aston Villa 1:2 Liverpool
Liverpool

Ante Zovko • nedjelja, 31.03.2013.

Aston Villa nije uspjela zadržati vodstvo protiv Liverpoola u pretposljednjoj utakmici 31. kola Premier lige i ostala je u opasnoj zoni poslije poraza 1:2. Steven Gerrard opet je bio junak Liverpoola zaokruživši pogotkom iz jedanaesetrca sjajno izdanje gostiju početkom drugog poluvremena.

Liverpool je zadržao tanke šanse za barem osiguranje kvalifikacija za Ligu prvaka. Približio se četvrtoplasiranom Chelseaju na sedam bodova, ali ima utakmicu više od njega, kao i od petog Arsenala i šestog Evertona.

Liverpool je mogao biti taj koji je poveo, ali Villa se dokopala prednosti sredinom prvog poluvremena. Westwood je u 31. minuti poslao dugu loptu prema Liverpoolovu šesnaestercu, Agbonlahor je spustio za Bentekea koji šalje pravi mali projektil pored nemoćnog Reine.

Liverpool je preko i Gerrarda prijetio opasno do poluvremena, a odmah početkom nastavka uspio je izjednačiti. Coutinho s lijevog krila ubacuje u sredinu prema natrčalom Hendersonu koji s 15-ak metara lijepo matira Guzana.

Gosti su pritisnuli. Coutinho ne uspijeva pogoditi u situaciji "jedan na jedan", a Johnson pogađa okvir gola. Nakon sat vremena igre, Redsi su dobili šansu za preokret iz jedanaesterca. Baker je srušio Suareza poslije lažnjaka, a Gerrard pogađa za 1:2.

Gosti su se potom našli u podređenom položaju i jedva zadržali vodstvo. Weimann je s pet metara uspio prebaciti cijeli gol, a Gerrard je kasnije s gol-linije spasio Bentekeov pokušaj izjednačenja. Benteke je u samoj završnici i zabio, ali iz očiglednog zaleđa.

• Obrisan korisnik31.03.2013. u 18:17
    Svaka čast Aston Villi, da je bio remi ne bi riječ rekao - ovakvom igrom bi se trebali spasiti, pogotovo uz Bentekea koji bi unio nemir u svaku obranu. I da, stvarno ne shvaćam zašto je Inter pustio Coutinha - i to za tako malu lovu...