Kvarner nakon velikog preokreta Alkara ipak "iščupao" prve bodove

Mišo Gulić • utorak, 02.04.2013.

Nakon vrlo uzbudljive završnice Kvarner je uspio svladati Alkar i tako doći do prve pobjede u Ligi za prvaka. Tijek susreta ponudio je nevjerojatne preokrete, Kvarner je sredinom treće četvrtine pobjegao na 18 koševa prednosti, da bi se potom razmahali i gosti, preokrenuli i 45 sekundi prije kraja imali dva koša prednosti, no za završnicu je ipak ponestalo koncentracije, odnosno, briljirao je Krivec koji je najzaslužniji za prve bodove Riječana.

Sjajnu košarkašku predstavu, punu preokreta, ponudili su gledateljima košarkaši Kvarnera i Alkara u drugom kolu Lige za prvaka. Riječani su sredinom igre ostvarili višak od 18 koševa, a malo je falilo da im se ne ponovi scenarij kao i protiv Cibone. Naime, Sinjani su odbili prepisati predaju, došli na korak od velike nagrade, međutim, sreća im ovaj put ipak nije bila naklonjena.

Alkar u uvodnim minutama nije dozvolio Kvarneru da se "razmaše" kao što je to bio slučaj u prvom susretu. Sredinom četvrtine prednost je bila na strani gostiju (9:11), no domaći su tada povezali nekoliko napada za seriju 9:0, preuzeli kontrolu i prvi period zaključili s pet koševa viška (24:19).

Kvarner je po povratku na parket unio kudikamo više energije, razigrao se i Radić, dok je s druge strane Alkar upao u seriju grešaka, što se odrazilo i na semaforu pa je tako u 16. minuti prednost domaćih narasla na 14 koševa viška (37:23). Koševima Juga Sinjani su prekinuli petominutni post, nešto kasnije zabio je i Gaurina za tri, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 44:32.

Kvarner je nakon tri minute igre u nastavku igre ostvario i velikih plus 18 (52:34), činilo se da je susret prelomljen, ali tada i Alkar ulazi u "plodno" razdoblje, sijevnule su trice J. Župića, Modrića i Ž. Župića, stoga se domaća prednost za čas otopila na plus sedam (62:55). No, nije to bio kraj sinjskog naleta, pa su ubačajem Ćurkovića u završnih deset minuta ušli s vrlo poticajnih pet koševa manjka (64:59).

Nešto više od sedam minuta prije kraja sjajni Modrić je koš faulom svoju momčad doveo do minimalnog zaostatka (68:67), a isti igrač je s linije za slobodna bacanja donio i izjednačenje (71:71). Uslijedile su tada dvije minute "stvaralačke" pauze gostiju, no nisu to domaći znali konkretizirati, dapače, dvije minute prije kraja Kanaet pogađa za prednost Alkara (77:78), nakon čega J. Župić diže na 77:80.

No, Alkar do kraja ipak nije izdržao. Ključnim čovjekom pokazao se Krivec koji je 45 sekundi prije kraja pogodio tricu za preuzimanje vodstva (82:81), a zatim i jedno slobodno bacanje. Riječani su 20-ak sekundi prije kraja napravili taktički prekršaj na Matiću, koji ne pogađa bacanja, što je bio i kraj sinjskih nada u happy end. Završni pogled na semafor pokazao je prednost Kvarnera od 87:82.

Prvo ime u pobjedničkim redovima bio je Krivec koji je zabio 19 koševa, dobar dio njih u odlučujućim trenutcima, a jednak broj njih ubacio je i Radić koji je uz to ostvario i sedam skokova. Kod Alkara odličan učinak imao je Modrić koji se na kraju zaustavio na 24 koša (bacanja 11/13), dok je Ž. Župić zabio 16 (7 skokova), a koš manje djelo je Gaurine.

• Obrisan korisnik02.04.2013. u 22:21
    Sretno Alkarima u slijedecim utakmicama svaka cast bila je odlicna utakmica...
  • Obrisan korisnik02.04.2013. u 21:05
    Nisam gledao utakmicu "uživo" nego sam pratio na stranicama Hks-a. I za oko mi je "zapeo" malo neobičan statistički podatak i to da je Kvarner u prve dvije četrvrtine šutirao 20 slobodnih bacanja, a Alkar samo 4. Isto tako je Kvarner do kraja utakmice šutirao 49 slobodnih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.04.2013. u 21:04