Splitske mlade snage pobijedile Jolly na Gripama

S Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 03.04.2013.

Trener Splita Mladen Erjavec najavio je mlađu momčad protiv Jollyja i obećano ispunio. Bez Vujčića, Vukušića, Mimice i s tek četiri Dijanove minute Žuti su uspješno savladali šibensku prepreku. Dominaciju je Split ostvario na centarskim pozicijama preko Kraljevića i Sobina...

Utakmice Splita i Jollyja prošle sezone u pravilu su bile tvrde i neizvjesne, pa ništa drugačije nije trebalo očekivati ni u prvom ovosezonskom okršaju.

Split je u prvu četvrtinu odradio bez ijednog od svojih starijih igrača, svi su svoje mlađe kolege promatrali s klupe, osim Vukušića koji je bio na tribini. Kraljević se jako dobro snalazio u reketu Jollyja, s druge strane s druge strane je pogađao Ross pa se prva četvrtina završila minimalnom prednošću domaćih - 19:18.

Sobinova bacanja

Kapetan Žutih Josip Sobin dočekao je konačno utakmicu u kojoj je dobroj igri pridodao i dobro izvođenje slobodnih bacanja. Izveo ih je šest, pogodio četiri u nizu i za nagradu doživio ovacije tribina.

Serijom od 0:7 Šibenčani preuzimaju vodstvo na startu druge četvrtine i drže ga do maksimalnih 24:29 u 17. minuti. Završnica je pripala domaćinu, koji je još za jedan poen povećao svoju prednost na poluvremenu - 35:33. I dalje je trajao napadački dvoboj Kraljevića i Rossa, koji su zabili po 14 poena do odmora.

U trećoj četvrtini Rossu se priključio i Mrva, a ovacije gledatelja zaradio je borbeni Sobin nakon pogođena oba slobodna bacanja za 46:42. Tri trice u nizu odvele su Jolly u prednost (53:57), a prvu tricu za Split pogodio je Siriščević u posljednjoj minuti treće četvrtine.

Gostujuća kanonada trica nastavila se i u posljednjoj četvrtini. Imali su i više od 50% za tri poena Šibenčani, a vodili samo 63:65 pet minuta prije kraja. Splićane vanjski šut, kao i u čitavoj sezoni dosad, nikako nije služio.

Splićani su se držali iz reketa, najprije Kraljević, potom i Sobin punili su koš gostiju. 42 sekunde prije kraja Split je imao prednost 70:67, Ross pogađa jedno bacanje, ali i radi faul u napadu devet sekunda prije kraja kod 70:68. Subotić pogađa jedno bacanje za 71:68, Ross na drugoj strani pogađa prvo, drugo namjerno promašuje četiri sekunde prije kraja, ali i radi prijestup. Splićani su s mladim snagama ubilježili drugu pobjedu u Ligi za prvaka.

Filip Kraljević utakmicu je završio s 21 poenom, šest skokova i čak sedam blokada. Sobin je dodao 18 poena uz osam skokova, Siriščević 16. Kod Jollyja je odskakao Ross s 26 ubačaja, Mrva je dodao 15.

• Obrisan korisnik04.04.2013. u 23:51
    vujčić ima samo jedan izbor ako misli osvojit prvenstvo hrvatske. promjena trenera već jučer. koga stavit? bilo koga.
  • Obrisan korisnik04.04.2013. u 19:50
    Opet fantasticna i nezobilazna vrhunska fora "sABAn" liga od najveceg vicmahera na forumu. Nemoj vise ponavljati foru molim te, usrah se od smijeha, bas si vragolan.
  • pikepiletina04.04.2013. u 14:22
    u prve 2 minute Kraljević je zalijepio 2 banane i odonda su se Šibenčani prepali ulazaka pod koš. bilo je tu i smiješnih, pretjeranih lukova šuta koji su završavali daleko od obruča. osim dobre obrane, atraktivnih blokada i zakucavanja, Kraljević je par puta pogodio i sa distance. a opet, uvjeren... [više na forumu]