Cedevita lako do visoke pobjede protiv splitske mladosti

Iz Doma sportova:Edvard Burić • subota, 06.04.2013.

Košarkaši Cedevite rutinski su odradili posao u trećem kolu Lige za prvaka košarkaša. Ugostili su momčad Splita koja je bez svojih najiskusnijih igrača upisala ipak očekivano visok poraz 88:69...

Bez Mimice, Dijana, Vujčića, Subotića, Vukušića, svojih najiskusnijih igrača, Split nije imao šanse u Domu sportova, Cedevita je od samog početka susreta pokazala tko je gazda na parketu, brzo je stigla do prednosti i onda to lako održavala u nastavku susreta.

Motivirani i borbeni Split nije se htio predati bez borbe, ali Cedevita je ipak puno kvalitetnija od ovakvih gostiju. Split je na samom početku poveo 7:2, vodio i 13:12, ali do kraja prve četvrtine Zagrepčani imaju ugodnih +9 (26:17), nakon trice Vlade Ilievskog u posljednjoj sekundi.

Splićani su se u Zagreb došli nadigravati, ali Vitamini koje još uvijek "peku" dva regionalna poraza od večerašnjeg protivnika, nisu dozvolili da im gosti ozbiljnije zaprijete.

Do poluvremena je bilo već 47:31, tako da je domaći strateg Jakša Vulić u nastavku utakmice uspio izrotirati svih 12 igrača. Nedostajao mu je jedino suspendirani Marko Tomas, a priliku su dobili Roko Rogić i Karlo Lebo. Već u prvom poluvremenu igrao je Ivan Buva.

Split je malo priprijetio kod 49:39, ali više nije imao snage. Nakon 30 minuta bilo je 66:52, a završilo je 88:69. Gosti su na početku posljednje četvrtine pokušali zonom iznenaditi Zagrepčane, ali bez učinka. Tijekom utakmice je bilo mnoštvo atraktivnih poteza s jedne i druge strane, a osjetno kvalitetnija Cedevita sasvim je zasluženo upisala bodove.

Briljirao je Miro Bilan s 28 poena i sedam skokova, Bracey Wright je dodao 18 poena, a s druge strane Ivan Siriščević je ubacio 15 poena, a Josip Sobin 14 poena uz sedam skokova.