Cibona slavila u Sinju, Alkaru treći poraz

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 06.04.2013.

Unatoč dupkom ispunjenoj dvorani, Alkar nije uspio kreirati iznenađenje i doći do slavlja nad Cibonom, no unatoč povećem minusu na kraju, Sinjani su velikim pljeskom ispraćeni s parketa, i sami svjesni da se preko kudikamo kvalitetnije ekipe, unatoč bučnoj i sjajnoj podršci, nije moglo. Trebali li uopće reći, porazu unatoč, Maligani su svoje Alkare zdušno bodrili svih 40 minuta utakmice, ali i nekoliko sati prije i poslije nje...

Na krilima gotovo 2.000 navijača Alkar je odlično otvorio susret, no kako je vrijeme odmicalo gosti su uhvatili "radnu" temperaturu, krajem prve i početkom druge napravili seriju 17:0, nakon čega više nisu ispuštali prednost iz svojih ruku.

Za razliku od susreta sa Splitom, Alkar nije dozvolio gostima da se razmašu već u uvodnim minutama, a dupkom ispunjena dvorana doslovno je proključala nakon što je Gaurina pogodio svoju drugu tricu za prednost Bijelih od 10:2. Odlično je Alkar izgledao i u narednim minutama, Cibona je imala dosta problema s agresivnom domaćom obranom, međutim, pred kraj prvog perioda razigrali su se Strawberry i Šarić, što se odmah odrazilo i na rezultatu pa su na prvi mini predah s prednošću ipak otišli gosti (18:21).

Cibona je odmah na otvaranju druge četvrtine nadogradila svoju seriju od 10:0 s kraja prve, novom 7:0, i pobjegla na plus 11 (18:29). Pet minuta dug post Alkara s linije za slobodna bacanja prekinuo je Matić, a nakon trice Juga minus je smanjen na šest koševa (25:31). Imali su Sinjani nekoliko prilika da potpuno uhvate priključak, no nije im to pošlo za rukom, što gosti koriste i tricom Strawberryja bježe na ugodnih plus 12 (25:37), da bi se na odmor otišlo s rezultatom 32:44.

I u nastavku utakmice unutarnja linija Cibone radila je dosta "štete" domaćima, brzo su ostvarili višak od 16 koševa (34:50) i tako definitivno prelomili susret. Odgovorio je tada trener Alkara sa sinjskom mladosti u petorci (J. Župić, Boban, Kanaet), što mu oni vraćaju na najbolji mogući način, za novi povratak u život (40:50).

No, jasno je bilo da će gostujuće iskustvo i kvaliteta kad-tad doći na naplatu, što se sredinom treće četvrtine i potvrdilo pa je na semaforu zasvijetlilo 40:57 u korist gostiju. U posljednji period ušlo se s rezultatom 44:62 u korist Cibone koja je rutinski odradila posao i do samog kraja te do treće pobjede došla rezultatom 65:81.

Pomalo nevjerojatno, no u domaćim redovima nitko od igrača nije bio dvocifren, po devet koševa zabili su Žitko, Gaurina i Modrić, dok je kod gostiju Žižić ostvario 18 ubačaja i devet skokova, dok je Šarić zabilježio po 14 skokova i koševa.

• Obrisan korisnik08.04.2013. u 12:19
    dobro je da je mali arapović dobio 11 minuta.tako treba i ubuduće u svim tekmama protiv A-1 ligaša....10-15 minuta je sasvim OK.neki se ovdje referiraju na blass-ov šut. pa on ni nije neki šuter....ali zato radi posao koji treba raditi-razigravati.kakve veze ima lutz s nečijim šutom?? glavni trener... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 22:15
    Koji si ti kreten.da se Šariću šut popravlja a on 0/4 za tricu i 6/12 bacanja.Momak je promašio sve što je bilo dalje od 1 metra.A tek Arapović pa taj je skoro dvoranu promašio.
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 13:16
    Bravo Cibosi !
  • litleben07.04.2013. u 13:09
    Blassingame 1/6 iz igre? Očito, Lutzovi treninzi počinju "donositi rezultate". Brzo ga je spustio na razinu Marčinkovića, Kovačevića i ostalih.