Sjajnom obranom u četvrtoj četvrtini Jolly slomio otpor Kvarnera

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 06.04.2013.

Drugu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi za prvaka upisali su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik. Na svom su Baldekinu sa 87:70 pobijedili riječki Kvarner. Konačan rezultat vjerojatno sugerira laganu pobjedu domaćina, no, susret je bio sve samo ne lagan. Odluka je pala u zadnjoj četvrtini kad su Šibenčani sjajnom obranom slomili Anzulovićevu momčad koja je prvi koš iz igre u tom razdoblju postigla tek u zadnjoj minuti utakmice.

Kvarner susret otvara vodstvom od 7:2. Bubalo i Ross vraćaju svoju momčad u egal, a potom i vodstvo (9:7). Kod rezultata 11:11 domaćini rade seriju 7:0, sve koševe postigao je Ross. Velike probleme Jollyju u tim trenucima radi Cinac i upravo njegovom serijom koševa prednost seli na stranu gostuju – 20:19. Katura, a zatim i Petković pogađaju za 23:20, ali s četiri pogođena slobodna bacanja, nakon prekršaja, pa nesportske greške Gabrića, minimalno vodstvo Riječnima na kraju četvrtine donosi Škifić – 23:24.

Nova četiri koša Cinca Kvarneru donose i vodstvo od pet koševa na otvaranju druge četvrtine (28:23). Nakon kontri Kature, pa Butorca Jolly je u egalu (32:32), a četiri koša Bubala vraćaju prednost na stranu domaćina. Minutu prije odlaska na odmor Šibenčani su imali plus sedam (41:34), no, Cinac, Krivec, a potom i Juričić tricom su neposredno prije odlaska na odmor kratko prednost vratili na stranu svoje momčadi – 41:42. Da prednost na poluvremenu ostane na strani domaćina pobrinuo se Petković koji je pogodio za 43:42.

Susret pun neizvjesnosti nastavio se i u drugom poluvremenu. Malo su vodili gosti, pa malo domaćini, pa se u odlučujućih deset minuta igre ušlo potpuno izjednačeno, rezultatom 59:59.

A onda je sjajna domaća obrana došla do punog izražaja. Dvije trice Petkovića, odnosno koševi Vrsaljka, Jollyju su donijeli i najveću prednost do tada – 71:61. Nakon pune četiri minute Riječani su uspjeli postići koš i to s linije slobodnih bacanja. Iz igre nisu nikako uspijevali zabiti, pošlo je to za rukom u četvrtoj četvrtini tek Bobanu koji je u zadnjoj minuti postigao tricu. Svi riječki koševi do tada postignuti su s linije slobodnih bacanja, dok su na drugoj strani domaćini bili vrlo efikasni, postigli su 28 koševa što je na kraju rezultiralo i uvjerljivom pobjedom od 17 koševa razlike – 87:70.

Najefikasniji u redovima Šibenčana bio je Domagoj Bubalo koji je uz 20 koševa imao i devet skokova, dok je standardno dobru partiju odradio i Ross – 19 koševa (i devet skokova), a dvoznamenkast učinak imao je i Petković (14). Cinac s 22 koša bio je najefikasniji kod Kvarnera, 15 je ubacio Škifić, a 11 Radić.

• Obrisan korisnik08.04.2013. u 12:28
    pa eto, došao je Velić u klub koji ima sređene financije (što je rijetkost u Hr), zna se tko je gazda, može sastaviti OK momčad.....može se i u jollyu dokazati!
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 10:25
    Kod Velića se igra obrana, i to prava. Još se čudim da taj čovjek nije dobio ponudu od nekog velikog kluba. Ima vremena . Nek napravi malo čudo sa Šibenčanima.