Borna Rupnik • nedjelja, 07.04.2013.

U nedjeljnom programu Bundeslige najviše je razloga za zadovoljstvo imao Nürnberg, zahvaljujući akcijama dvojca Kiyotake - Nilsson, a Stuttgart je odnio bod iz Hannovera...

Nogometaši Mainza, bez Ivana Klasnića u konkurenciji za susret, bili su u prilici zadržati priključak s klubovima koji su premašili granici od 40 osvojenih bodova, no u Nürnbergu su ostali praznih ruku.

Za svoje su promašaje iz prvog poluvremena kažnjeni u 54. minuti, kada je Kiyotake izveo prekid, a Nilsson poslao loptu u mrežu. Mainz, doduše, nije odustao i samo šest minuta poslije Müller je prebacio vratara Schäfera za 1:1.

No, u 69. minuti ponovno su na scenu stupili Kiyotake i Nilsson. Kiyotake je izveo udarac iz kuta, Balitsch ga produžio na drugu stativu, a tamo je opet bio Nilsson i osigurao sva tri boda Nürnbergu.

U drugoj utakmici dana Hannover je razočarao svoje navijače utakmicom bez pogodaka protiv Stuttgarta, u kojoj su Okazaki i Ibišević mogli donijeti puni plijen gostima, no nisu bili precizni.