Bundesliga, 28. kolo, 06.04.2013, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 0:1(0:0) Freiburg
Freiburg

Igor Šestak • subota, 06.04.2013.

Posljednju subotnju utakmicu 28. kola Bundeslige odigrali su u Hamburgu domaći HSV i Freiburg. Ne pretjerano zanimljivu utakmicu odlučio je jedan pogodak, a postigao ga je Jonathan Schmid u 69. minuti. Milan Badelj odigrao je završnih 20 minuta nakon što ga je trener prvi put ostavio na klupi, dok je za goste u sudačkoj nadoknadi nastupio Ivan Santini.

Igrači HSV-a prošlog su vikenda svojim navijačima priuštili velike glavobolje. Izgubili su od Bayerna s čak 9:2 i upisali se u klupsku povijest najvećim porazom još od 1970. godine. U 28. kolu dobili su priliku isprati djelić te sramote u domaćoj utakmici protiv Freiburga. Sasvim logično, Thorsten Fink odlučio se na neke promjene u sastavu, a jedan od igrača koji je ispao iz početne postave bio je i hrvatski reprezentativac Milan Badelj. Prvi put otkad je stigao u Hamburg Badelj je utakmicu počeo na klupi, dok Ivo Iličević ni ovaj put nije konkurirao za sastav. U redovima gostiju za mjesto u prvih 11 nije se izborio Ivan Santini pa je i on morao sjesti na klupu.

HSV je ove sezone poznat po lošim ulascima u utakmice, a malo je nedostajalo da i ovoga puta primi pogodak već u prvih deset minuta. Igrala se osma minuta kada je prvo Rosenthal pogodio gredu, a onda u nastavku akcije Ginter uzdrmao i stativu. U nastavku prvog poluvremena igra je bila vrlo siromašna. HSV je imao dobru situaciju u 26. minuti kada je gostujući stoper Krmaš zaustavio dobar centaršut Sona, a Korejac je imao i jedan dobar dalekometni pokušaj. Iz daljine je na drugoj strani zaprijetio Kruse, no na odmor se otišlo s početnim rezultatom.

Nastavak je donio nešto bolju igru, a prvu priliku imali su gosti u 48. minuti. Iskosa je pucao Rosenthal, ali pored gola. Ubrzo nakon toga odličnu su šansu za Sona pripremili Rudnevs i Skjelbred, ali Korejac nije uspio poentirati. Uslijedio je novi period bez izglednih prilika, a onda je u 69. minuti Freiburg došao do vodstva.

Na desnoj strani mnogo prostora je dobio Kruse pa odlično poslužio Schmida koji je prizemni centaršut pospremio iza leđa Adlera.

Odmah nakon pogotka Fink je uveo Badelja, no on i Westermann "skuhali" su u 73. minuti novu priliku za goste. Sasvim sam prema Adleru je krenuo Rosenthal, odlučio se na lob, a domaći vratar uspio je dotaknuti loptu i skrenuti ju u korner. Blizu izjednačenja HSV je stigao u 79. minuti. Prvo je pucao Son, a Baumann obranio, dok je u nastavku akcije vrata prebacio Aogo.

U završnih desetak minuta igrači HSV-a nisu uspjeli stvoriti veći pritisak i novih promjena rezultata nije bilo. U 90. minuti još je jednom neuspješno pokušao aktivni Son, a zadnju priliku za izjednačenje propustio je Van der Vaart. U igru je na kraju ušao i Santini, ali samo za sudačku nadoknadu. Freiburg je ovom pobjedom skočio sve do petog mjesta, dok je HSV deveti i europske pozicije, koje je do nedavno držao, sve su mu dalje.