Bundesliga, 28. kolo, 05.04.2013, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 3:0 Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf

Damir Žbulj • petak, 05.04.2013.

U prvom susretu 28. kola njemačke nogometne Bundeslige, u kojem minhenski Bayern u subotu pobjedom kod Eintrachta ima priliku osigurati naslov prvaka, sastali su se u derbiju začelja Hoffenheim i Fortuna iz Düsseldorfa. Domaćin je slavljem napravio dobar posao te je ostao u borbi za 16. poziciju koja bi im mogla donijeti kvalifikacije za opstanak u bundesligaškom društvu...

Hoffenheim se ove sezone našao u velikim problemima te u završnicu prvenstva ulazi unutar zone ispadanja, ali pobjedom nad Fortunom iz Düsseldorfa ipak su napravili veliki korak u borbi za opstanak. Pogodak u prvom te dva u nastavku, od čega je jedan bio autogol Fortuninog kapetana, bili su dovoljni za slavlje.

Domaćin je prema očekivanjima, u dvoboju koji im je toliko puno značio, krenuo agresivno, i u potrazi za ranim pogotkom, što im je uspjelo nakon samo 11 minuta igre. Nakon izgubljene lopte gostiju, razvili su brzu kontru, Schipplock je uposlio Brazilca Roberta Firmina, koji je izbjegao zaleđe i unutar kaznenog prostora snažnim udarcem zatresao mrežu Fortune.

Nije bilo promjene rezultata do poluvremena, a u nastavku s završila u mreži još dvije lopte završile u mreži sastava iz Düsseldorfa. Taman kada su se ponadali da su se približili izjednačenju, Hoffenheim je stigao do drugog pogotka, ali čak se nitko iz njihove ekipe nije upisao u listu strijelaca.

Večeras dobro raspoloženi Salihović izveo je udarac iz kuta, a glavom je svog vratara prevario Lambertz. U sučevoj nadoknadi posao je za Hoffenheim zaključio Volland, koji je u četvrtoj minuti sučeve nadoknade, na još jednu asistenciju Salihovića, postavio na konačnih 3:0.

Sve će se u završnici sezone vrtjeti oko te 16. pozicije. Trenutno se tamo nalazi Augsburg s 24 boda, koji u subotu gostuje kod dortmundske Borussije. Za vrat im sada puše Hoffenheim s bodom manje, dok Fortuna na 15 poziciji ima pet bodova viška i daleko je od sigurne pozicije. U idućem kolu u Düsseldorf dolazi Werder, dok će Hoffenheim u goste kod Wolfsburga.

• cibalia9005.04.2013. u 23:19
    Bas sam bio na utakmici. Ima jos nade. Mozda ih novi trener nekako i slozi. Ima 40 igraca pa ce valjda nekeko naci dobrih 11.