Ivan Dominik • subota, 06.04.2013.

Nakon utakmice u Sevilli prvoga dana odigravanja 30. kola La Lige, u Madridu i San Sebastianu odigrane su prve dvije subotnje utakmice tog kola. Nešto ranije u Baskiji, slavila je domaća momčad Real Sociedada u vrlo efikasnoj utakmici protiv Malage, dok je Kraljevski klub bio siguran u teškom dvoboju s Levanteom...

Real Madrid - Levante 5:1 (2:1)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
30. kolo, 6. travnja 2013. godine, 18 sati
Madrid, stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Carlos Clos Gomez

Strijelci: Higuain 36', Kaka 39' (pen.), Ronaldo 84', Özil 87', 90'/ Michel 31'

Real Madrid: Diego Lopez - Marcelo, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa - Modrić, Xabi Alonso - Benzema (od 76' Özil), Kaka (od 57' Di Maria), Callejon (od 46' Ronaldo) - Higuain
Trener: Jose Mourinho

Levante: Munua - Juanfran, Ballesteros, Vyntra, Lell - Diop, Iborra - Ruben Garcia, Michel (od 76' Barkero), Pedro Rios (od 68' Valdo) - Acquafresca ( od 69' El Zhar)
Trener: Juan Ignacio

Žuti kartoni: Sergio Ramos 60'

U trećoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva na Santiago Bernabeuu su se sastale momčadi favoriziranog domaćeg Real Madrida i gostiju iz Valencije - neugodnog Levantea. Utakmicu je u prvih 11 počeo i Luka Modrić, kao zadnji vezni, a nakon pola sata uvodne jalove dominacije Reala, uz odgovore gostiju preko Roberta Acquafresce, uslijedio je šok za Madriđane.

Naime, u 31. minuti Pedro Rios je probio desni bok Reala, ubacio prizemno loptu na koju je naletio Michel te ju mirno sproveo u mrežu Diega Lopeza za 1:0 Levantea na utišanom Bernabeuu. Međutim, primljeni pogodak dao je samo dodatni impuls domaćima da se ubrzo vrate u egal, što su i učinili samo pet minuta kasnije kada je fenomenalno iz voleja za 1:1 pogodio Gonzalo Higuain, nakon što ga je prelijepo uposlio ubacivanjem Xabi Alonso.

Slika 2 od 2.

Nakon toga, Real je nastavio svoju dominaciju nad protivnikom do poluvremena, a već prije odmora to mu se još jednom isplatilo. Drugi gol Los Blancosa u samo tri minute razmaka zabio je Kaka iz penala, poslavši Gustava Munuu u jednu, a loptu u drugu stranu. 2:1 za domaće bio je i rezultat na poluvremenu u kojem je nekoliko solidnih prilika imao i Luka Modrić, no najbolju je promašio glavom sredinom prvog dijela.

Drugo poluvrijeme počelo je kako je i završilo prvo, istim scenarijem. Osim Acquafresce, nitko u redovima Levante nije bio vidljiv pored igrača u bijelim dresovima, dok su najaktivniji kod Reala bili Higuain, Karim Benzema te Cristiano Ronaldo koji je ušao na pauzi umjesto Callejona. Periodično je prijetio i Modrić, posebno s distance, dok je cijela momčad Josea Mourinha potpuno podredila goste iz Valencije i tražila treći pogodak za rješavanje pitanja pobjednika na susretu.

No, taj pogodak za Real nije dolazio, poslije Ronalda u igru je Mourinho gurnuo i Di Mariju umjesto Kake, ali ništa se nije poboljšavalo za domaće, iako su i dalje bili mnogo bolji. Ipak, ulaskom u posljednjih pola sata, i Levante se sve više otvarao te počeo prijetiti preko Juanfrana i grčkog stopera Loukasa Vyntre iz prekida, dok su opasni uz Acquafrescu znali biti i Iborra te Pape Diop i Barkero, koji je nešto kasnije ušao s klupe.

Svi ti pokušaji s obje strane otišli su u nepovrat, iako je utakmica zaista bila dobra, zanimljiva i otvorena. Ulaskom u zadnjih deset minuta igra se već lagano "razvodnila", a ritam pao, tako da je Real od silnih napada odustao te se koncentrirao na kontrolu susreta i defenzivu. Međutim, tada je u samoj završnici bljesnuo Ronaldo, koji je prvo u 84. minuti pogodio mrežu Munue na asistenciju fantastičnog Higuaina, da bi opet samo tri minute kasnije Kraljevski klub zabio pogodak.

Ovoga puta je Ronaldo bio asistent, a uposlio je Mesuta Özila, koji je bio precizan za 4:1 Madriđana na domaćem travnjaku protiv Levantea. Također, opet tri minute kasnije, u 90., Özil je opet poentirao nakon što mu je sve namjestio Di Maria, koji je kao i Nijemac u igru ušao u drugom dijlu. Özil je stoga ostavio odličan dojam kao i Ronaldo te cijela momčad Reala. Na kraju je to ispala rutinska i laka pobjeda Kastiljanaca, premda to nije bila i iako Realu nije bilo lako, ali trobod je ostao na Bernabeuu u sigurnoj utakmici za Bijele kod kojih je Luka Modrić bio među boljima.

U prvoj utakmici dana, a drugoj 30. kola Primere, u Baskiji je na utakmici Real Sociedada i Malage palo šest pogodaka, dok je pobjedu na kraju odnijela momčad iz San Sebastiana uz 4:2. Utakmica je bila riješena u korist domaćina već u prvih pola sata kada je Real Sociedad golovima Carlosa Vele, potom Alberta De La Belle te Antoinea Griezmanna poveo 3:0.

Slika 1 od 1.

Do kraja poluvremena za Malagu je smanjio na 3:1 bivši igrač Dinama, Čileanac Pedro Morales i to u 43. minuti dvoboja pa se na odmor otišlo vodstvom domaćina od 3:1. Početkom drugog dijela domaćin je ponovno briljirao i dominirao, a posebno asistent za drugi gol Reala, Agirretxe. No, četvrti pogodak za domaće, koji je pao u 51. minuti, zabio je Inigo Martinez, što je bila konačna potvrda pobjede baskijske momčadi.

Za kraj je samo konačnih 4:2 postavio za Andalužane Roque Santa Cruz. Paragvajac je pogodio za krajnji rezultat točno 20 minuta prije kraja i to na dodavanje Antunesa, međutim, do kraja utakmice više nije bilo pogotka niti se ijedna ekipa istaknula s novim velikim prilikama.

• Vugi707.04.2013. u 12:42
    Ne bih se složio s tim da je Ozil neiskorišten. On je ključna figura u Realu, glavni playmaker i otkad je došao u Real, svake sezone je prvi asistent lige. Igra bez njega nije ista, puno je sporija i s manje ideje. Luka mora biti opasniji po gol protivnika. Nekako mi izgleda kao da još nema... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 02:19
    Real je jako loše krenuo u utakmicu. Počeli su igrat tek kad su primili gol. Modrić je bio dobar kroz svih 90 minuta. Jedino se ne mogu otet dojmu da ga Real ne koristi dovoljno. Modrić im uglavnom služi za ubrzanje igre, čuvanje lopte i distribuciju. Međutim, često ode naprijed, a ne dobije loptu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 00:23