Primera División, 30. kolo, 05.04.2013, 21:00 h
Granada
Granada 1:5(0:3) Real Betis
Real Betis

Maj Gašparac • petak, 05.04.2013.

Uvjerljivom pobjedom Betisa na gostovanju kod Granade otvoreno je 30. kolo španjolskog prvenstva. Nogometaši Pepea Mela slavili su s visokih 5:1 i barem privremeno napredovali na šesto mjesto na tablici, poziciju koja vodi u Europsku ligu sljedeće sezone. Gosti iz Seville svoju pobjedu su osigurali u prvom poluvremenu, kada su u razdoblju od četiri minute igre postigli čak tri pogotka. Do kraja utakmice Betis je dodatno povećao svoju prednost, a Granada je uspjela doći do tek utješnog pogotka...

Domaći nogometaši zaprijetili su na početku susreta preko Ighala i Arande, ali nisu uspjeli doći u prednost. Gosti iz Seville su prvi put opasnije zaprijetili nakon pola sata igre kada je iz slobodnog udarca pucao Pabon, ali taj pokušaj zaustavlja vratar Getafea Tono. No, nedugo nakon toga Betis je uspio doći do značajne prednosti. Strijelac vodećeg zgoditka bio je Rubén Castro koji je poentirao iz dobre pozicije, a isti igrač ponovno je postigao pogodak dvije minute nakon toga. Nakon što je Pabon u 32. minuti pogodio vratnicu, najbolji ovosezonski strijelac Betisa bio je na pravom mjestu i iz blizine i povisio na 0:2.

Taj rezultat stajao je na semaforu tek nešto manje od dvije minute, dok gosti iz Seville nisu postigli svoj treći pogodak i u potpunosti riješili pitanje pobjednika. Tada je autogol postigao branič Granade Inigo López, koji je skrenuo loptu u vlastiti mrežu nakon što je Paulao pogodio vratnicu.

Nova promjena rezultata dogodila se nakon deset minuta igre u nastavku. Tada su gosti iz Seville došli i do četvrtog pogotka nakon što je Pabon iskoristio asistenciju Castra i svladao vratara Granade Tona.

Do kraja susreta Granada je uspjela postići utješni pogodak, njegov strijelac je bio Aranda u 72. minuti, no nije uspjela sačuvati svoju mrežu novog zgoditka, a za konačnih 1:5 poentirao je Angel Lopez pet minuta prije kraja.

U sljedećem kolu Granada gostuje kod Atletico Madrida, a Betis će na svojem terenu odigrati gradski derbi sa Sevillom.