Primera División, 30. kolo, 08.04.2013, 22:00 h
Sevilla
Sevilla 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Ivan Pavić • utorak, 09.04.2013.

U posljednjoj utakmici 30. kola španjolske Primere, sastali su se Sevilla i Athletic Bilbao. Vidjeli smo dobru utakmicu, posebno u drugom dijelu, a najzaslužniji za pobjedu Seville bio je Alvaro Negredo.

Iako nam je početak utakmice sugerirao da bi moglo biti golova i puno prilika u prvom poluvremenu, na kraju prvih 45 minuta smo vidjeli samo dva udarca u okvir i to oba u vrata gostiju.

Ivan Rakitić započeo je utakmicu od prve minute i odmah u četvrtoj minuti asistirao Alvaru Negredu za vodstvo domaćih. Ubacio je loptu iz slobodnog udarca u šesnaesterac gostiju, a Negredo glavom šalje loptu iza leđa Iraizoza.

U 12. minuti vrlo dobro priliku nije uspio realizirati Jose Antonio Reyes nakon što je sjajnom solo akcijom izbacio dva igrača gostiju, ali na kraju je ipak šutirao neprecizno.

U drugom poluvremenu vidjeli smo puno više od igre, a Sevilla je bila vrlo blizu udvostručenju prednosti u 51. minuti. Iz slobodnog udarca s desne strane Reyes lukavo i snažno šutira prema golu, ali Iraizoz brani. U nastavku akcije Andalužani su pogodili i vratnicu gostiju.

Kada ne zabiješ, primiš gol, kažu često mnogi koji se osjećaju pozvanima pričati o nogometu. Kako to izgleda saznali su upravo nogometaši Seville. Četiri minute nakon pogođene vratnice, primili su izjednačujući pogodak, na isti način na koji su i poveli.

Federico Fazio radi prekršaj, Ibai ubacuje loptu u šesnaest metara, a Gurpegi glavom postiže pogodak za 1:1.

Nakon tog pogotka vidjeli smo do kraja utakmice još dva isključenja i još jedan pogodak. U 74. minuti prvo je igru napustio branič Seville Fernando Navarro nakon drugog žutog kartona. Stvari na početak vraća 18-godišnji Aymeric Laporte koji je u samo dvije minute skupio dva žuta kartona. Prvi u 78. , a drugi u 80. minuti.

Pobjednički pogodak vidjeli smo u 87. minuti, nakon akcije u tri poteza. Diego Perotti dodaje do danas odličnog Reyesa, koji sjajno pronalazi igrača utakmice, Negreda, koji bez puno problema postiže pogodak vrijedan tri boda.