Ivan Dominik • nedjelja, 07.04.2013.

Za kraj vikenda, u španjolskom prvenstvu ostale su još tri popodnevne i večernje utakmice koje su odigrane u jubilarnom i okruglom 30. kolu Primere. U njima je viđen jedan remi te po pobjeda domaće i gostujuće ekipe, a najzanimljivije bilo je u Valenciji gdje je istoimeni domaćin slavio protiv Valladolida...

Jubilarno 30. kolo La Lige, iako još ne kompletirano, stiglo je do svog samog kraja trim posljednjim utakmicama odigranim za vikend. Nakon pobjede Raya u Vigu protiv Celte, nedjeljno popodne i večer donijeli su još tri utakmice španjolskog prvenstva.

Najinteresantnija je odigrana u Valenciji gdje su domaćini na Mestalli pobijedili Valladolid 2:1. Na poluvremenu su Šišmiši vodili 1:0 zbog autogola Balenziage iz 39. minute, međutim, u 71. su gosti poravnali nakon što je Oscar Gonzalez iskoristio asistenciju srpskog braniča, Antonija Rukavine. No ipak, bodovi su ostali u Valenciji jer je domaći sastav na kraju ipak došao do pobjede, za koju je zbog pobjedničkog pogotka u trećoj minuti sudačke nadoknade najzaslužniji bio Jonas, koji je poentirao na dodavanje Joaa Pereire.

U ranijoj popodnevnoj utakmici Osasuna je poražena kod kuće u Pamploni 2:0 od odličnog Espanyola, koji se pokušava spasiti i ostati u ligi. Oba pogotka za pobjedu Papiga pala su u drugom dijelu nakon što je u igru ušao Wakaso za goste. Odlični ofenzivac Katalonaca prvo je asistirao Hectoru Morenu za 1:0 u 51. minuti, a potom je u samoj završnici i sam zabio na upošljavanje Martina Petrova za konačnih 2:0.

Atletico Madrid izvukao je bod u gradskom derbiju kod Getafea odigravši utakmicu bez pogodaka. Los Colchonerosi spasili su bod s devetoricom, jer su im u drugom dijelu utakmice isključeni Mario Suarez pa stoper Diego Godin. No, igrači Getafe nisu uspjeli probiti obrambeni zid ekipe s Vicente Calderona pa je okršaj završen rezultatom 0:0.