Branimir Korać • subota, 06.04.2013.

Iako je nastupila značajno oslabljena bez povećeg broja onih najboljih igrača, Barcelona je upisala glatku pobjedu protiv Mallorce od čak 5:0. Uspješan je bio i Deportivo koji je nadigrao Zaragozu i došao blizu zone ostanka...

Šaren sastav Barcelone bez Lea Messija i Xavija Hernandeza između ostalih, od prve minute s Pintom, Bartrom, Montoyom, Thiagom, Tellom, poigrao se s Mallorcom. Na pogon Alexisa Sancheza i Cesca Fabregasa Barcelona je sve riješila već u prvih 45 minuta i osigurala vrlo visoku pobjedu.

Mallorca je izdržala 20 minuta, dobro se branila, a onda je popustila pod pritiskom. Kombinirali su Sanchez i Fabregas, a potonji je završio akciju lijepim golom za 1:0.

Svega dvije minute kasnije Barcelona je imala već 2:0. Dudu Aouate nije uspio ukrotiti loptu, ona je došla do Sancheza koji nije imao težak posao poslati je u mrežu.

Nakon drugog pogotka Barcelona je malo smirila igru da bi u 37. minuti Mallorca prvi put zaprijetila. Hutton je napravio veći dio posla, lijepo servirao loptu za Alfara, međutim njegov udarac glavom nije bio dobar.

Nije se dugo čekalo na odgovor na drugoj strani. Još jednom je uslijedila kombinacija Sancheza i Fabregasa i još jednom je Fabregas na dodavanje Čileanca pogodio mrežu izraelskog vratara.

Show ovog dvojca se nastavio, dvije minute kasnije po sličnom receptu Fabregas uzvraća Sanchezu na asistenciji i Mallorca je potpuno razbijena, Barcelona već nakon 40 minuta igre zaostaje čak 4:0.

Ako su gosti pripremili nekakav plan za drugo poluvrijeme i nekakvo kompliciranje utakmice, sve je palo u vodu već u prvoj minuti. Ovaj put Sanchez nije imao priliku asistirati Fabregasu, Iniesta je bio asistent, a Fabregas je stigao do prvog hat-tricka u dresu Barcelone.

Sve je bilo jasno i bez ovog gola, bilo je samo pitanje s koliko lopti u mreži će završiti susret. Barcelona je u 67. minuti imala priliku doći do šestog pogotka, Tello je dobro ubacio za Piquea čiji je udarac glavom otišao malo iznad grede.

Do kraja susreta Barcelona je rutinski odrađivala posao, nije jurila po novi pogodak, na sebi svojstven način je čuvala loptu i bacala u očaj igrače Mallorce.

Kao na treningu su odrađivali posao dok su igrači Mallorce pokušavali barem doći u posjed lopte, međutim niti to im baš nije polazilo najčešće za rukom.

Od svega što se događalo u drugom dijelu, uz rani pogodak Fabregasa, vrijedi istaknuti ulazak i povratak na travnjak Erica Abidala koji je u 71. minuti zamijenio Piquea i dobio ovacije cijelog stadiona. Posve zasluženo, veliki pozdrav za velikog životnog borca.

Vatreno je bilo i u susretu koji je prethodio dvoboju Barcelone i Mallorce. U dvoboju momčadi s dna ljestvice Deportivo je ugostio Zaragozu i u vrlo zanimljivom susretu slavio je 3:2.

Ovo je treća uzastopna pobjeda za Deportivo koji se iz vrlo loše situacije polako uspio izvući i došao je na bod zaostatka za sigurnom zonom i to upravo za Zaragozom.

Počelo je odlično za domaćina koji je već u 11. minuti došao do vodstva zahvaljujući golu Game, međutim svega pet minuta kasnije Zaragoza se vraća.

Pogriješio je Aythami koji je nepotrebno u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a Helder Postiga bio je precizan s bijele točke.

Punih 20 minuta nakon poravnanja čekalo se na novu veću priliku, a nju su propustili domaćini. Aguilar je dva puta najbrže reagirao na odbijenu loptu, prvo mu je Roberto uspio obraniti udarac da bi drugi put loptu poslao malo preko gola.

U jeku napada domaćina, Zaragoza je stigla do vodstva. U 35. minuti Montanes je uzeo loptu neopreznom Pablu sjurio se u kazneni prostor i rutinirano zabio za 2:1.

Međutim pet minuta kasnije Deportivo poravnava. Pizzi je ubacio u kazneni prostor, nastala je gužva u kojoj je najspretniji bio Marchena koji poravnava na 2:2.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a iako ne toliko efikasno, dobro je bilo i drugo poluvrijeme. Već u 55. minuti Aythami se umalo iskupio za skrivljeni kazneni udarac, dobro je reagirao na odbijenu loptu, međutim ona je pogodila vratnicu. Već u sljedećoj minuti Deportivo ipak vodi. Riki je ubacio, a Abraham je iz blizine nespretno reagirao i lopta se od njega odbila u mrežu za vodstvo momčadi iz La Corune.

Isti igrač potvrdio je status tragičara u 86. minuti kada je nakon neopreznog starta zasluženo dobio drugi žuti karton i morao je napustiti travnjak. U samoj završnici susreta Deportivo je mogao doći i do četvrtog pogotka, Valeron je dobro ubacio prema Pizziju, međutim Loovens je reagirao u posljednji trenutak.