Bologna 2:2(0:1) Torino
Torino

Bianchi u sudačkoj nadoknadi osigurao Torinu bod na gostovanju kod Bologne

Igor Šestak • subota, 06.04.2013.

Subotnji program 31. kola Serie zaključili su u večernjem terminu Bologna i Torino. Za razliku od svojih sugrađana koji su ranije s 2:1 pobijedili Pescaru, igrači Torina nisu uspjeli osvojiti sva tri boda. Iako su poveli golom Barreta u 25. minuti, u završnici utakmice su se našli u nezavidnoj poziciji jer je Bologna preokrenula rezultat golovima Konea i Guarentea. Ipak, kasno u sudačkoj nadoknadi ukazao se Bianchi i postavio konačnih 2:2.

Druga subotnja utakmica 31. kola Serie A odigrana je na stadionu Renato Dall'Ara u Bologni. Domaćin je utakmicu dočekao oslabljen neigranjem Motte, Pazienze i Pereza, dok je Torino doputovao bez Birse, Brighija, Vivesa i Rodrigueza.

Prvu opasnost za gostujuća vrata kreirao je Diamanti, povratnik nakon suspenzije, dok je domaći vratar Curci morao zaustaviti pokušaje Barreta i Cercija. U 25. minuti Curci je bio nespreman na dalekometni pokušaj Santane, samo je odbio loptu, a Barreto se našao na pravom mjestu i pogodio za vodstvo Torina.

U završnici prvog poluvremena svakoj je momčadi poništen po jedan pogodak i to zbog navodnih prekršaja u napadu. Bologna je u nastavku jurnula po izjednačenje, a opasnost je i dalje najčešće sijao Diamanti. Obrana Torina odolijevala je napadima sve do 65. minute kada je Morleo lijepo proigrao Konea, a on glavom svladao Gilleta.

Gosti su nakon izjednačenja imali nekoliko prilika za novo vodstvo. Propustili su ih realizirati, a kazna ih je stigla u 86. minuti kada je Guarente odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo Bolognu u vodstvo. Guarente je u igru ušao s klupe, samo četiri minute prije nego je postigao pogodak.

Domaći navijači već su slavili pobjedu kada se duboko u sudačkoj nadoknadi D'Ambrosio sjurio po lijevoj strani i asistirao Bianchiju za konačnih 2:2. Ovom podjelom bodova Bologna i Torino zadržali su svoje pozicije u donjem dijelu tablice, ali dovoljno daleko od zone ispadanja.