Fiorentina
Fiorentina 2:2 Milan
Milan

Josip Piršljin • nedjelja, 07.04.2013.

Prvu utakmicu nedjeljnog programa 31. kola talijanske Serie A odigrali su Fiorentina i Milan. Bio je to dvoboj treće i četvrte momčadi na tablici, a razlika će između njih ostati ista s obzirom da je rezultat na kraju bio 2:2.

U borbi za treće mjesto i Ligu prvaka sljedeće sezone susreli su se Fiorentina i Milan. Rossoneri su na stadionu Artemio Franchi bili na najboljem putu da pobjegnu Violama na devet bodova prednosti i opet zasjednu na drugo mjesto, ali domaća je momčad uspjela nadoknaditi dva gola zaostatka, čak s igračem manje.

Milan je do početnog vodstva došao u 14. minuti ponajviše zahvaljujući nesmotrenosti Pizarra koji se poigravao u obrani nakon čega mu je Montolivo uzeo loptu i zabio pored Viviana za 1:0. Nove nevolje za sastav Vincenza Montelle uslijedile su nakon što je iz igre morao izaći Savić, a potom je Tomović zaradio izravni crveni karton.

Allegrijeva momčad je na odmor otišla s prednošću od 1:0, a vodstvo je povećala u 62. minuti. Strijelac prvog gola Montolivo ovog je puta bio asistent, zabio je Flamini i tada se činilo kako će Milan bez problema do kraja zadržati prednost s igračem više. No, borbeni igrači Fiorentine uspjeli su ipak izboriti bod.

Najprije je Ljajić u 66. minuti napravio nered u gostujućem kaznenom prostoru nakon čega je srušen i sudac je dodijelio domaćima jedanaesterac. Srbin je sam odlučio pucati i bio je precizan za smanjenje zaostatka. U 73. minuti Fiorentini je dosuđen novi udarac s bijele točke kojeg je skrivio De Sciglio, a sada je pucao Pizarro i iskupio se za pogrešku kod prvog gola Milana. Utakmica u Firenci je završila rezultatom 2:2 čime nitko neće biti previše nezadovoljan.

• Obrisan korisnik08.04.2013. u 10:47
    sudac jučer kriminalan, prestrogo isključenje za Fiorentinu, a onda je isš kompenzirat to i sviro nepostojeći penal za Fiorentinu, drugi je čist ko suzapa onda u nadoknadi vremena nije sviro čist penal za Milannajgora stvar kad se sudac ide refat za svoje greške drugoj ekipitreba mu zabranit... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 18:30
    Vidim ne komentiraš ništa u vezi laktarenja Pirla i Chiellinija? To je u redu da rade igrači Juventusa? Svaka čast na poštenju, ali ti si nula od čovjeka što se tiče objektivnosti. Tuga.
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 17:25
    Ej alo nemoj zaboraviti da je i Matriju poništen regularan pogodak, zašto jedan regularno postignut pogodak a poništen vrijedi više od drugog??? Ova finta da bi Milan otišao na možda psihički nedostižnih 2-0 je "šta bi bilo da bi bilo kad bi bilo" i "da je baba djed imala bi muda"! Jedina činjenica... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 17:14
    Nije siguran Inter, ali će danas vjerojatno dobiti Atalantu i tako se približiti Milanu. Još je tu otvoreno. Da je Milan danas dobio, onda bi rekao da je gotovo sigurno.
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 17:12
    LOL, Milan bi otišao na velikih 2-0 nakon gola Muntarija, a to bi Juve jako teško stigao. Kad si već kod udaranja, odi si pogledaj materijale na youtube. Pirlo konstanto laktari svoje protivnike kad ga napadnu, Chiellini udara Armera, igrača Udinesea i gdje su tu kazne? Balavac, lako je samo svoje... [više na forumu]