Inter ponovno podbacio: German Denis hat-trickom režirao veliki preokret Atalante na Meazzi

Igor Šestak • nedjelja, 07.04.2013.

U večernjem nedjeljnom terminu odigrane su još dvije utakmice 31. kola Serie A. Pravi triler viđen je na Giuseppe Meazzi gdje je Atalanta s 4:3 pobijedila Inter. Nerazzurri su vodili s 3:1, no preokret je donio German Denis hat-trickom. Za domaće je dosta dobrih 90 minuta odradio Mateo Kovačić i zaradio žuti karton, dok je za goste u 55. minuti u igru ušao Marko Livaja, asistirao za pogodak i izborio kazneni udarac. U drugoj utakmici Napoli je prilično lako s 2:0 svladao Genou i učvrstio drugo mjesto na tablici. Strijelci su bili Goran Pandev i Blerim Džemaili.

Nakon što su pod tjednom u zaostaloj utakmici svladali Sampdoriju, nogometaši Intera u 31. su kolu Serie A ugostili Atalantu. Dvostruki strijelac iz prošle utakmice, Rodrigo Palacio, nije mogao igrati zbog ozljede, baš kao ni Milito, Chivu i Stanković. Andrea Stramaccioni odlučio se za sustav 3-5-2, u napad je postavio iskusne Cassana i Rocchija, a u srcu veznog reda mjesto je našao mladi Hrvat Mateo Kovačić. Igrači Atalante igrali su ovu utakmicu za preminulog Ivana Ruggerija, dugogodišnjeg predsjednika kluba. Trener Stefano Colantuono nije mogao računati na suspendirane Consiglija i Lucchinija, ozlijeđene Moraleza, Marilunga i Budana, a Marka Livaju ostavio je na klupi.

Kovačić je već u petoj minuti zaradio žuti karton, a utakmica na početku nije donijela previše uzbuđenja. Nerazzurri su gostujućeg vratara Polita testirali tek u 21. minuti kada je iz slobodnog udarca pokušao Guarin. Inter je često napadao preko bokova, bilo je dobrih centaršuteva, no oni nisu pronalazili svoj cilj. Agonija s ozljedama Interovih napadača nastavljena je nakon pola sata kada je igru morao napustiti Cassano, a umjesto njega ušao je veznjak Alvarez.

Atalanta je prijetila preko Carmone i Biondinija, no domaći su uoči odlaska na odmor ipak došli do vodstva. Rocchi je u 43. minuti prvo izborio udarac iz kuta, a onda nakon centaršuta Pereire pogodio gostujuću mrežu. Bio mu je to 100. pogodak u Serie A i prvi još od 1. veljače 2012. godine.

Nastavak su prilikom otvorili gosti. Udarac Denisa obranio je Handanović. Colantuono je u 55. minuti uveo Livaju i ta je izmjena nakon samo jedne minute urodila plodom. Mladi hrvatski napadač centrirao je s desne strane, Bonaventura iskoristio loše reakcije Samuela i Ranocchije te svladao slovenskog vratara. Pogodak je očito loše utjecao na koncentraciju Atalantinih braniča pa su u idućih pet minuta primili dva pogotka, a oba je zabio Alvarez.

Gužva nakon posljednjeg sudačkog zvižduka

Atalantin Cristian Raimondi isključen je u 90. minuti zbog sukoba s Interovim Ezequielom Schelottom. Bivši član Atalantine svlačionice očito je imao neraščišćenih situacija s nekadašnjim suigračima pa je sukob nastavljen i po završetku utakmice. Upleli su se i ostali igrači pa je na terenu Giuseppe Meazze nastao pravi kaos. Situacija se ipak ubrzo primirila, a ostaje vidjeti hoće li zbog incidenta biti kakvih naknadnih sankcija.

U 57. minuti Canini je pogriješio prilikom vraćanja lopte vrataru, a Interov veznjak to je iskoristio i glavom doveo Nerazzurre u vodstvo. Četiri minute kasnije poentirao je nakon lijepe solo-akcije i udarca s desne strane kaznenog prostora u bliži kut Atalantinog vratara.

Činilo se tada kako je Inter na dobrom putu ka novoj pobjedi, no s time se nije složio German Denis. U 65. minuti Livaja je izborio sumnjivi kazneni udarac, a Denis bio precizan s bijele točke. Igrala se 71. minuta kada je Argentinac iskoristio čitav niz loših reakcija domaćih igrača i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 3:3, a onda šest minuta kasnije stigao do hat-tricka. Ubačajem s desne strane odlično ga je poslužio Bonaventura, a napadač Atalante upisao je svoj 15. pogodak u sezoni.

Crno-plavi su u završnici kreirali opsadu Atalantinog gola, ali do izjednačenja nisu došli. Imali su mnogo prekida, u završnici je u suparnički kazneni prostor preselio čak i Handanović, ali obrana Atalante je izdržala. Najbolju priliku propustio je Ranocchia duboko u sudačkoj nadoknadi, kada je sasvim sam na tri metra od gola promašio loptu. Gosti su utakmicu završili s desetoricom jer je "pocrvenio" Raimondi, ali iz Milana odlaze sretni zahvaljujući sjajnoj pobjedi koja ih je uzdigla sve do 13. mjesta na tablici. Inter je imao priliku preskočiti Fiorentinu, ali je nakon poraza ostao na petom mjestu.

Cavani se ispromašivao, Pandev i Džemaili donijeli pobjedu Napoliju

U drugoj utakmici večeri igrači Napolija ugostili su Genou, slavili s 2:0 i odlično iskoristili remi Milana u Firenzi za učvršćivanje druge pozicije na tablici. Treneri uoči utakmice nisu imali većih problema sa sastavima. Domaćima se nakon ozljede vratio prvi vratar De Sanctis, a napad su predvodili Pandev i Cavani. Josip Radošević nije bio niti na klupi. Gostima je falio tek Manfredini, a u napadu su zaigrali igrači rođeni u Napulju, Immobile i Bertolacci.

Utakmica je počela u žestokom ritmu i prve su prijetnje kreirali Bertolacci na jednoj i Pandev na drugoj strani. Makedonac je na početku bio vrlo raspoložen, a dobru je igru okrunio vodećim pogotkom u 18. minuti. Asistent je bio Cavani, a pripomogao je i branič Granqvist od kojeg se lopta odbila na putu do mreže.

Svoje vodstvo Napolitanci su udvostručili u 29. minuti. Hamšik je pokrenuo kontru pa uposlio Džemailija koji je zabio svoj četvrti pogodak u posljednje dvije utakmice. U završnici poluvremena Genoa je imala neke poluprilike, ali zaostatak nije uspjela smanjiti.

Napoli je u nastavku nastavio dominirati i nekoliko je puta bio blizu trećeg pogotka. Dvije prilike iz igre propustio je Cavani, a onda u 64. minuti dobio priliku iz kaznenog udarca nakon što je Kucka srušio Hamšika. Njegov udarac nije bio posebno dobar i gostujući vratar Frey uspio ga je obraniti. Francuski vratar zaustavio je Urugvajca i prilikom udaraca u 82. i 90. minuti pa se rezultat više nije mijenjao.

Trećom uzastopnom pobjedom Napoli je pobjegao Milanu na četiri boda prednosti, dok za vodećim Juventusom zaostaje devet. Genoa je u velikim problemima. U posljednjih pet utakmica osvojila je tek dva boda i nalazi se u zoni ispadanja bodovno poravnata s Palermom i Sienom.

• soecc09.04.2013. u 09:03
    Trebao je, ali taj penal je bila strahovita injekcija Atalanti, nakon dva primljena gola. Da ne govorimo o frustraciji igrača Intera. Pa svatko bi popizdio da ti sudac doslovno izmisli nešto.
    soecc
  • Obrisan korisnik08.04.2013. u 09:44
    Sorry, kriva situacija. Ova je iz tekme Milan - Juve, lol. Al to je potezanje isto bilo na interveniju tog suca iza gola. Kaj je vidil u ovoj situaciji je stvarno misterija, ali i dalje mislim da je Inter tu trebal izvuć pobijedu bez obzira na penal. Velike momčade tako ne gube utakmice.
  • soecc08.04.2013. u 09:31
    Šta pričaš ti?! U prvoj utakmici Juvea i Intera je sviran penal zbog Marchisievog potezanja i rušenja Milita, nije bilo nikakve ruke. Ovo jučer nije ni smiješno. Ja stvarno mislim da je sudac krivo pokazao pa mu je bilo glupo onda mijenjati odluku. Inače, za Inter nije dosuđen penal već 5... [više na forumu]
    soecc
  • Obrisan korisnik08.04.2013. u 09:19
    Nije baš da je sudac iza gola reagirao prvi puta. U utakmici Juvea i Intera (onoj prvoj) je taj 4. il 5. sudac "svirao" penal zbog igranja rukom a bila su prsa. Eto jednom dobiš nepostojeći penal a jednom ga dobi i protivnička momčad. Sve ti se to vrati... Tak da ja nebi puno suca okrivljivao. Na... [više na forumu]