Juventus
Juventus 2:1(0:0) Pescara
Pescara

Igor Šestak • subota, 06.04.2013.

Prvu utakmicu 31. kola Serie A odigrali su u Torinu vodeći Juventus i posljednja Pescara. Gosti su tijekom cijele utakmice bili podređeni, a napadima Bianconera odolijevali su do 72. minute zahvaljujući sjajnim reakcijama vratara Ivana Pelizzolija. Put do mreže Pescare uspio je pronaći Mirko Vučinić i to dva puta. Prvo iz kaznenog udarca, a potom i iz igre. Gosti su u završnici stigli do počasnog pogotka, a postigao ga je Cascione.

Između dva europska okršaja s Bayernom, novim prvakom Njemačke, Juventus je u sklopu 31. kola Serie A morao odraditi utakmicu s posljednjom Pescarom. Što svojom voljom, a što prisilno, Antonio Conte je u momčadi napravio brojne izmjene. Na vratima je umjesto bolesnog Buffona bio Storari, Chiellini i Barzagli su bili suspendirani, a Isla, Bendtner, Pepe i Caceres su od ranije ozlijeđeni. Pirlo je dobio odmor, a u prvih 11 našli su se neki igrači koji inače manje igraju. Pescara, opterećena katastrofalnom formom, također je nastupila bez nekoliko važnih igrača, a hrvatski napadač Ante Vukušić utakmicu je započeo na klupi.

Slika 1 od 1.

Prva opasnost po gostujuća vrata dogodila se u 12. minuti kada je Giaccherini pucao iz voleja, a Pelizzoli odlično obranio. Vratar Pescare bio je odlično raspoložen pa je u prvih 45 minuta uspješno zaustavljao pokušaje Giovinca, Vučinića i Vidala. Giovinco je u 32. minuti morao napustiti igru zbog ozljede, zamijenio ga je Quagliarella i imao odličnu priliku prije odlaska na odmor, ali Pelizzoli je zaustavio i njega. Odbio je loptu u vratnicu i sačuvao svoju mrežu.

Gotovo cijelo poluvrijeme igralo se samo na polovici Pescare, a situacija se nije promijenila niti nakon velikog odmora. Juventus je nastavio opsadu gostujućih vrata, ali ih nije znao otključati. Nizali su velike promašaje Vučinić, Quagliarella i Vidal, pokušavali su i braniči - Marrone i Lichtsteiner, ali Pelizzolija nitko nije uspio svladati.

Utakmicu su prelomili događaji u 72. minuti. Kod slobodnog udarca za Juventus Rizzo je povukao Vidala, skrivio kazneni udarac i zaradio crveni karton. Udarac s bijele točke izveo je Vučinić i konačno svladao Pelizzolija. Laknulo je tada svima na stadionu u Torinu, a domaćini su s igračem više lakše dolazili do novih prilika. Jednu takvu iskoristio je Vučinić u 79. minuti i nakon solo-akcije postavio 2:0.

Pescara se nije predala i uspjela je doći do pogotka. Vrlo lijepim udarcem s dvadesetak metara postigao ga je Cascione u 83. minuti. Juventusova pobjeda ipak nije došla u pitanje i s nova tri boda učvrstio je svoju poziciju na čelu Serie A. Njegovi najbliži pratitelji, Napoli i Milan, svoje će utakmice odigrati u nedjelju, a trenutno za Starom damom zaostaju 12 i 14 bodova.

• etti07.04.2013. u 15:26
    @Sretni...nije Juve niti za jednog igrača dao 20M ili više. Ima tu i free transfera poput Pirla, Pogbe, Barzagli je stigao za manje od pola mijuna eura, Chiellini, Buffon i Marchisio su već odavno tu. Vidal je plaćen 10M, a sad vrijedi 35-40. I ima još par transfera oko 10-15 M i važna stvar, nitko... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 11:32
    Slažem se. Mislim da će slijedeće sezone Milan definitivno biti glavni konkurent Juventusu i ako ne krene opet onako sporo u sezonu (a neće) šanse su definitivno 50-50%. Ne vidim drugih konkurenata za naslov. Nažalost.Juve ove sezone me iznenadio zrelošću i kvalitetom skoro na svakoj poziciji... [više na forumu]
  • etti07.04.2013. u 11:22
    Bili bi poraženi ove sezone i bez Lige Prvaka. Koga briga za poraze kad je ovogodišnji Juventus još uvjerljiviji u Serie A sa 6 bodova više nego što je to bilo nakon 31. kola prošle godine. To je ono što je najvažnije, sakupljenih više bodova uz igranje u Ligi Prvaka, to je dokaz sazrijevanja ove... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 00:26
    Tek će iduća sezona biti zanimljiva u borbi za scudetto. Milan mora dodati neke žestoke veznjake, a trenutno ima samo Montoliva i De Jonga. I stopera jednog pravog. Juve je ovu godinu riješio bez problema, ali tek sad oni shvaćaju kako je teško ostati neporažen u Serie A igrajući i ligu prvaka!... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.04.2013. u 20:59