Roma
Roma 1:1 Lazio
Lazio

Josip Piršljin • ponedjeljak, 08.04.2013.

Jedan od najvećih talijanskih derbija, onaj između Rome i Lazija, završen je neodlučenim rezultatom. Hernanes je doveo Biancoceleste u vodstvo, ali je potom promašio jedanaesterac i nakon toga skrivio još jedan za Romu. Kapetan Giallorossa poravnao je na 1:1, a njegova momčad na kraju nije uspjela pobijediti iako je imala igrača više.

Lazio se susreo s najvećim rivalom nakon što je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige poražen od Fenerbahčea s 2:0. Klose je zaigrao od prve minute u špici napada, a iza njega su bili Hernanes i Onazi. Roma je igrala s Lamelom i Tottijem u prednjoj liniji, dok je Pjanić imao ulogu polu-špice.

Nebeskoplavi su prvi došli do vodstva. Igrala se 16. minuta kada je Hernanes primio loptu na više od 20 metara i odličnim udarcem svladao Stekelenburga. Lazio je uspio to vodstvo zadržati do kraja prvog poluvremena, a ubrzo nakon početka drugog dijela Biancocelesti su imali sjajnu priliku da udvostruče prednost.

Romin branič Marquinhos je u svom kaznenom prostoru igrao rukom u 49. minuti, te je sudac dodijelio udarac s bijele točke Laziju. Brazilac Hernanes je odlučio pucati, ali je to učinio dosta loše i promašio je vrata Stekelenburga, te je propala velika prilika Laziju da stupi u vodstvo od 2:0.

Hernanesu nije pošlo za rukom niti zaustavljanje Pjanića u vlastitom šesnaestercu. U 57. minuti nakon okršaja njih dvojice sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, ovog je puta Roma dobila jedanaesterac. Pucao je Totti, a kapetan Rome je bio precizan i donio je izjednačenje svojoj momčadi.

Nove nevolje za Lazio stigle su u 69. minuti kada je momčad Vladimira Petkovića ostala s igračem manje. Biava je nakon oštrog prekršaja zaradio drugi žuti karton, te je trener Lazija morao u igru ubaciti Cianija umjesto Ledesme. Roma je očekivano pritisnula i pokušala doći do pobjede, a veliku je priliku propustio realizirati Lamela kada je nakon kornera iz blizine tukao glavom, no previsoko i susret je završio remijem.

• Obrisan korisnik09.04.2013. u 11:11
    Avanti Lazio! Romini igrači se pokušavaju prisjetiti posljednje pobjede nad Lazijem, ali teško, već spominju i stoljeće sedmo...
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 08:36
    treba reći kako je u 74min lamela pokošen u kaznenom lazija no bez sankcija, a što se tiče navijača u rimu , svaka čast ,atmosfera je ludilo , no oni su klasična stoka i debili, to su poluubice, iako gotivim romu oni su čak i gori od lazijevih fašista.
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 01:39
    boško objasnio! a i talijanska liga je malo pala što se navijača tiče u odnosu na devedesete recimo... ali i dalje je za španjolce i engleze nedostižna
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 00:34
    ovo je derbi !!! 90min stadion "gori" .......kad vidim one navijače reala,barce i ostalih klubova za koju većina cura navija , kako više slikaju sa onim mobitelim nego navijaju izgubim volju za nogometom...u biti navija njih 300-400 iza gola !!!
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 00:23