Marin Vuković • subota, 06.04.2013.

U sjajnoj, neizvjesnoj utakmici na Hawthornsu nogometaši Arsenala uspjeli su prebroditi isključenje Pera Mertesackera i sačuvati prednost koja ih je barem privremeno lansirala na četvrto mjesto. Neprocjenjive bodove osvojila je i Aston Villa na teško osvojivom travnjaku Britannije, a podjelom bodova završen je ogled Norwicha i Swanseaja.

Nogometaši Arsenala s gostovanja na Hawthornsu u London se vraćaju s tri boda i pobjedom od 2:1, koju su u super uzbudljivoj završnici utakmice morali grčevito braniti s desetoricom igrača na travnjaku.

Topnici su do isključenja Pera Mertesackera bili bolja momčad i zasluženo su s dva pogotka Tomasa Rosickyja, u 20. i 50. minuti, došli do prednosti. Činilo se kako će utakmicu bez većih problema privesti kraju, no u 70. minuti Mertesacker je u prilici za pogodak prekršajem zaustavio Shanea Longa, skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton.

Udarac s bijele točke u pogodak je pretvorio James Morrison, a tada je uslijedio veliki pritisak West Bromwich Albiona prema vratima Lukasza Fabianskog. Srca navijača Arsenala zastala su u dva navrata, no stopostotne prigode promašili su Romelu Lukaku i Shane Long.

Koliko su bodovi s Hawthornsa značili Arsenalu u utrci za Ligu prvaka, toliko su oni s Britannije značili Aston Villi u borbi za opstanak u elitnom razredu engleskog nogometa. Momčad Paula Lamberta na kraju je pokazala čvrstoću i u samoj završnici došla do pobjede od 3:1.

Već u devetoj minuti Gabriel Agbonlahor je gostima donio prednost koju su čuvali sve do 80. minute i izjednačujućeg zgoditka Michaela Kightlyja. Već toliko puta viđen scenarij u kojemu Villa gubi već osvojene bodove ovoga se puta nije ponovio.

Jednim od kandidata za pogodak sezone Matthew Lowton je tri minute prije kraja pogodio za 2:1, a zatim je potvrdu Ville potvrdio Christian Benteke u posljednjoj minuti.

U utakmici nekadašnjih drugoligaških suparnika iz koje su bodovi daleko više značili domaćinu, Norwich i Swansea odigrali su neodlučeno 2:2. Sjajni Michu deset minuta prije odmora pronašao je put do mreže za prednost Labudova, no prije poluvremena izjednačio je Robert Snodgrass.

Nakon sat vremena igre Kanarinci su pogotkom Michaela Turnera došli do potpunog preokreta, no nisu uspjeli sačuvati prednost. Petnaest minuta prije kraja Luke Moore je Swanseaju osigurao bod, a Michu promašio sjajnu priliku da u samojo završnici otme i sva tri.

• Obrisan korisnik06.04.2013. u 18:46
    Slažem se, obožavam Arsenal već duže vrijeme i nikad nisu imali ekipu bez neke ekstra klase, igrači su veoma dobri al fali ono nešto za sam vrh !
  • Obrisan korisnik06.04.2013. u 18:32
    žilavi wenger i arsenal s ekipom bez megazvijezde poput balea još ganja ligu prvaka.
  • Obrisan korisnik06.04.2013. u 18:10
    Tako mlad tim odigrao tako sjajnu partiju pod tolikim pritiskom. Zasluzili su ostati u Premier ligi. Bravo Aston Villa