Premiership, 32. kolo, 06.04.2013, 13:45 h
Reading
Reading 0:2 Southampton
Southampton

Southampton pobjedom u Readingu napravio velik korak prema opstanku u Premier ligi

Marin Vuković • subota, 06.04.2013.

U prvoj utakmici 32. kola engleske Premier lige nogometaši Southamptona izborili su u Readingu zasluženu pobjedu od 2:0 i znatno si olakšali posao u završnici prvenstva, pokvarivši usput planove domaćinu koji je nakon novoga poraza gotovo siguran putnik u drugoligaško društvo.

Reading je pred svojim navijačima propustio jednu od posljednjih prilika da u završnici prvenstva nekim čudom sačuva prvoligaški status. Posljednja momčad lige zasluženo je poražena od Southamptona, koji je tako zagorčao život svom donedavnom menadžeru Nigelu Adkinsu.

Momčad koju je do prije nekoliko kola Adkins vodio s klupe u pravoj je opasnosti bila tek na početku utakmice, kada je veliku prigodu za domaćine promašio Adam Le Fondre, no kazna je stigla u 34. minuti. Rickie Lambert je prebacio obranu Readinga i uposlio Jaya Rodrigueza, a ovaj došao do lopte prije vratara i proslijedio je u mrežu.

Imali su Sveci nekoliko prigoda za udvostručenje vodstva, a ono je napokon došlo u 72. minuti. Ovoga puta asistent je bio Rodriguez, a egzekutor Adam Lallana i bodovi su otputovali u Southampton. Šestim uzastopnim prvenstvenim porazom Reading je čvrsto prikovan za dno ljestvice, sedam bodova od željenog 17. mjesta i može se već sada pripremati za povratak u drugoligaško društvo.