Ante Zovko • nedjelja, 07.04.2013.

Pobjedom 2:1 protiv Sunderlanda u 32. kolu Premier lige Chelsea je iskoristio Tottenhamov remi i preuzeo treću poziciju s istim brojem bodova kao gradski suparnik. U premierligaškom debiju gostujućeg menadžera Paola Di Canija domaće je pomazila sreća jer su izjednačili autogolom, a zahvaljujući odbijanju lopte o vlastitog braniča Chelsea je došao do tri vrijedna boda. Papiss Cisse donio je Newcastleu u sudačkoj nadoknadi minimalno, ali jako vrijedno slavlje protiv Fulhama.

Chelseaju je sreća dobro došla u najnapornijem dijelu sezone. Bila mu je ovo treća pobjeda u četiri utakmice koje je odigrao zadnjih osam dana.

Prvo poluvrijeme nije krasio neki snažan ritam iako je Chelsea dominirao u posjedu lopte. Sunderland je mirno čekao svoju priliku i dočekao ju je u završnici poluvremena.

Poslije kornera nastala je gužva, Cesar Azpilicueta pokušao je raščistiti, ali je njegov pokušaj završio u Čechovoj mreži.

Benitez je na startu drugog dijela poslao Torresa na teren i odmah se isplatilo. Chelsea u 47. minuti poravnava zahvaljujući bizarnom autogolu Kigallona. Torres je poslije prodora po lijevom krilu pronašao Oscara. Njegov udarac blokirao je Mignolet, ali se lopta našla u mreži odbivši se o Kigallonovu petu.

Sreća je u nedjelju definitivno bila na strani domaćih. U 55. minuti dalekometni pokušaj Davida Luiza odbija se o Ivanovića i srbijanskom je reprezentativcu pripisan gol za 2:1.

Papiss Cisse opet je bio junak Newcastlea. Bacio je St. James' Park u delirij u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv Fulhama postigavši sjajan pogodak za pobjedu iznimno važnu u borbi za ostanak.

Newcastle je skočio na 13. poziciju sa šest bodova više od 18. Wigana, ali s utakmicom više.

Gotovo cijeli susret prošao je u naletima domaćih, a Cisse je konstantno bio prijetnja Schwarzeru. U 64. minuti Svrake su dvaput pogodile okvir gola. Prvo se za to pobrinuo Riether, a onda Cisse. Krul je spasio Newcastle kad je briljantnom intervencijom izbio pokušaj Berbatova.

• Obrisan korisnik07.04.2013. u 22:29
    ovaj chelsea ima više sreće nego pameti, ta 2 gola su im bili jedini pokušaji prema golu
  • Obrisan korisnik07.04.2013. u 19:42
    " odbija se o Ivanovića " p.s. kakvo odbijanje od Ivanovića? Na snimci se dobro vidi da je ivanović poslo loptu u gol s namjerom,a ne da ga pogodi samo.autor članka očito nije vidio gol