Premiership, 32. kolo, 08.04.2013, 21:00 h
Manchester United
Manchester United 1:2 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • ponedjeljak, 08.04.2013.

Manchester City pobijedio je Manchester United 2:1 na Old Traffordu u posljednjoj utakmici 32. kola Premier lige i smanjio zaostatak na 12 bodova sedam utakmica prije kraja. Junak prošlogodišnjeg osvajanja titule, Sergio Agüero, ušao je kao zamjena i donio slavlje koje najvjerojatnije neće imati značaja na konačni ishod utrke za naslov prvaka.

Druga pobjeda Cityja u Kazalištu snova drugu godinu zaredom važna je prije svega za aktualnog prvaka za približavanje osiguravanju druge pozicije na kojoj sada ima sedam bodova više od trećeplasiranog Chelseaja. United će u posljednjih sedam utakmica teško prosuti veliku prednost kao prošle godine jer ima mnogo lakši raspored, ali i veću bodovnu zalihu.

Kako rezultat nije bio presudan u ovom dvoboju, momčadi su odlučile zadovoljiti gledatelje. Počelo se furioznim ritmom sa Cityjevom inicijativom. Ipak, prva prilika pripala je Unitedu kad je Van Persie u devetoj minuti gađao pored suprotne stative. Teveza u 21. blokira sjajni Jones.

United je prvo poluvrijeme proveo kao na gostujućem terenu, povučen i čekajući kontre. U završnici umalo je došao do vodstva. Poslije Carrickove i Van Persiejeve kombinacije Rafael gađa preko Harta i pogađa okvir gola u posljednjoj minuti.

Prvi je poveo City, u 51. minuti. Giggs je zabrljao na polovici terena odigravši petom i Barry je ukrao loptu. Sjurio se prema obrani i ostavio Nasriju koji namješta na Milnerovu ljevicu. Engleski reprezentativac pogađa snažnim udarcem dok je Silva bio u zaleđu, no gol je priznat.

Nije dugo trajalo slavlje gostujućih navijača. Van Persie u 59. sjajno ubacuje iz slobodnog udarca. Hart je odletio u prazno, Jones vraća glavom prema petercu i pogađa Kompanyja u leđa i lopta ulazi u mrežu.

Mancini je spremio Agüera za ulazak i pokazalo se to kao pun pogodak jer je Cityju trebala hitrina u napadu. Toure ga je pronašao na lijevoj strani šesnaesterca u 78., a ovaj je izbacio iz igre Welbecka i Jonesa te zakucao u gornji kut De Geina gola.

• Obrisan korisnik09.04.2013. u 10:44
    Mislim da United neće "ponovit" prošlosezonsku grešku i ispustit naslov.
  • qvestor09.04.2013. u 08:42
    nakon ove utakmice City će dobit krilabit će tu još svašta, Man utd izlazi iz svoje forme što je i logično jer kraj sezone se bliži i umorni suali ipak i dalje sve drži Man utdsljedeća utakmice kod Stokea će pokazati dal ih je počela hvatat kriza i panikaili je to bio samo trenutni umor i... [više na forumu]
    qvestor
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 01:01
    taj cvijanovic kad dok drekne,ja se userem...uzas jedan
  • Obrisan korisnik09.04.2013. u 00:09
    Igračima je dosta ove sezone, totalno su klonuli duhom još od onog nesretnog Reala i igraju jako slabo. Ajmo društvo, 3 pobjede u zadnjih 7 tekmi za osigurat zasluženi naslov, pa na odmor i zaboraviti ovaj prokleti kraj sezone... C'mon United!
  • Obrisan korisnik08.04.2013. u 23:38
    Šta ti tu nije jasno? Imaju najviše pobjeda,najmanje poraza,najviše zabijenih golova i najmanje kiksaju.Vrlo jasna računica,Sir Alex je očito prevaga i sa slabijom momčadi od one prije recimo 5-6 godina radi čuda :D