Premiership, 32. kolo, 07.04.2013, 14:30 h
Liverpool 0:0 West Ham
West Ham

West Ham izdržao opsadu na Anfieldu i odnio bod

Ante Zovko • nedjelja, 07.04.2013.

Liverpool je dominirao protiv West Hama u 32. kolu Premier lige, ali nije uspio pronaći zadovoljavajući završni udarac i morao se pomiriti s 0:0. Gosti iz Londona mogu se žaliti i zbog jedanaesterca koji je inače danas slaba sudačka trojka zaboravila dodijeliti.

West Ham nije pobijedio na Anfieldu od 1964., ali ovim bodom može biti itekako zadovoljan jer je domaćin promašio sijaset prilika

Domaći strateg odlučio se igrati s jednim napadačem, Suarezom, no već poslije dvadesetak minuta Sturridge je ušao umjesto ozlijeđenog Downinga. Sam Allardyce nije mogao računati na Liverpoolova napadača na posudbi Andyja Carrolla zbog ugovorne klauzule.

Kako se i očekivalo, Redsi su od početka dominirali, ali više od poluprilika nisu uspjeli stvoriti. Bilo je opasno i pred njihovim vratima, kad je Cole imao sjajnu priliku za poluvolej, da bi Agger blokirao u zadnji čas.

U drugom dijelu krenula je opsada gostujućeg gola. Gerrard u 52. sjajno probija desno krilo, ali Sturridge ne uspijeva realizirati prizemni ubačaj. Domaći navijači hvatali su se glavu.

Samo nekoliko minuta kasnije Tomkins čisti s gol-linije. Prvo je Suarezov pokušaj odbijen, a Gerrard je potom svladao i vratara, ali ne i braniča. Urugvajac potom iz gotovo nemogućeg kuta šalje loptu kroz noge West Hamovu vrataru, ali ona je samo okrznula stativu.

Gosti su potom oštećeni za jedanaesterac poslije sat vremena igre. Enrique je udario Tomkinsa u kaznenom prostoru, da bi minutu poslije Sturridgeu poništen gol zbog zaleđa. Prije toga i Suarez je igrao rukom, što suci također nisu primijetili.

Visoki ritam je uzeo danak kod Liverpoola koji je posljednji put ozbiljno zaprijetio kad je Agger gađao tik pored gola poslije odbijene lopte u 83. minuti. U 86. West Ham uzvraća udarac. Lucas spašava Liverpool odbivši s linije Collisonov snažni udarac glavom.

• Obrisan korisnik07.04.2013. u 16:48
    Jalova igra, loš pristup, smrdilo je na 0:0 od samog početka. West Ham nevidljiv, osim Diamea koji je držao loptu ko' Yaya Toure.