Premiership, 32. kolo, 07.04.2013, 15:05 h
Tottenham
Tottenham 2:2 Everton
Everton

Ante Zovko • nedjelja, 07.04.2013.

Everton je propustio sjajnu priliku za potpuno približavanje konkurentima za plasman u Ligu prvaka. Na White Hart Laneu odigrao je 2:2 s trećeplasiranim Tottenhamom nakon što je uspio preokrenuti, no primio je gol nekoliko minuta prije završetka.

Everton, koji je i sam igrao bez važnih karika Fellainija i Pienaara, umalo je u potpunosti iskoristio neigranje ozlijeđenih Balea i Lennona za Tottenham i jedina mu utjeha ostaje da je se približio četvrtom Arsenalu na četiri boda. Nikica Jelavić dobio je priliku početkom drugog poluvremena.

Susret nije mogao bolje početi za Tottenham. Adebayor postiže svoj treći pogodak u Premier ligi poslije 39 sekundi. Vertonghen mu je prizemno ubacio s lijeve strane, a Togoanac je ispružio nogu i pogodio.

Gosti uzvraćaju udarac u 15. minuti poslije Bainesova kornera. Jagielka je nadskočio Vertonghena i pogodio kroz Llorisove noge.

Poslije eksplozivnog starta, utakmica na White Hart Laneu, koju je gledao i Paul Gascoigne, potpuno je razočarala, od slabog ritma pa nadalje.

Kevin Mirallas sam se pobrinuo za preokret. U 53. minuti uzeo je loptu na desnom krilu i prešao Parkera te Caulkera prije nego što je smjestio loptu iza francuskog reprezentativca.

Postalo je uzbudljivo na terenu jer je Tottenham jurnuo po izjednačenje. Dembele je pogodio okvir, no i gosti su bili blizu četvrtom golu na utakmici. Anichebe je za nekoliko centimetara promašio stativu.

Završnica susreta podsjetila je na njegovo otvaranje. U 87. Adebayorov šut je odbijen, a Sigurdsson pogađa iz blizine za 2:2. Everton je u sljedećem napadu umalo uspio ukrasti bodove kad je Anichebe krenuo sam prema golu, no Lloris je izvukao fantastičnu obranu. Jelavić potom gađa ravno u vratara Spursa.