Šibenik 1:1 Solin
Solin

Šibenik i Solin remizirali na Šubićevcu, trener Šibenčana najavio odlazak

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 06.04.2013.

Kriza Šibenčana se nastavlja. Nakon tri uzastopna poraza, ostvarili su remi na domaćem terenu protiv Solinjana (1:1), ali podjelom bodova teško da mogu biti zadovoljni. Štoviše, čini se da će ostati i bez trenera jer je Ivo Šupe nakon susreta pred novinarima kazao kako je to vjerojatno njegova zadnja utakmica na Šibenikovoj klupi. Narančasti su vodili od 33. minute golom kapetana Zvonimira Blaića, a u 66. minuti bod Pudarovoj momčadi donio je Igor Čerina.

Šibenik – Solin 1:1 (1:0)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 350
Sudac: Jurica Mihalj – Velika Mlaka
Strijelci: Blaić 33' – I. Čerina 66'
Žuti kartoni: Tomić 22', Ćaleta-Car 64', Čuljak 79' – Pavlinović 45', Bralić 61', Ivanović 80'

Šibenik: I. Živković, Ćaleta-Car, Tomić, Fuštar, Blaić (od 72. Tepurić), Kartelo, Marina, Čuljak, Španja, Gović (od 65. Vuk), Zelić (od 78. Jakoliš). Trener: Ivo Šupe.

Solin: Višić, Šunjić, Kovač, Balić (od 70. Rendić), Bralić, Ivanović, Vukušić, Zadro (od 58. Ercegovac), I. Čerina (od 78. M. Čerina), Radovniković, Pavlinović. Trener: Ivan Pudar.

U susret je Šibenik ušao s ponešto promjena u svom sastavu u odnosu na ranije utakmice. G. Živković i Pekas su ozlijeđeni, kao i Pešić, Radošević ima crveni karton, Tepurić je ostao na klupi, Mišlova nije bilo u zapisniku, kao ni Slavice, a od prve je minute u špici zaigrao junior Zelić. Rutiner Kartelo prekomandiran je u vezu, a Ćaleta-Car na stopersku poziciju.

Prvi udarac prema golu zabilježili smo u osmoj minuti kad je za goste pokušao Zadro, potrebe za intervencijom nije bilo. Na drugoj strani, samo minutu kasnije, vratar Višić je bio brži od domaćih igrača nakon što je stoper Tomić glavom s druge stative vratio loptu u sredinu. U devetoj minuti Tomić dugom loptom pronalazi Zelića koji s igračem na leđima ulazi u kazneni prostor, umjesto udarca odlučuje se na povratnu loptu i obećavajuća prilika propada. Nešto kasnije, kombinirali su Kartelo i Zelić, ali iskusni domaći igrač nije uspio dobro zahvatiti loptu i puno ozbiljnije zaprijetiti gostujućem golu.

"Najvjerojatnije moja zadnja utakmica"

Na konferenciji za novinare poslije susreta domaći strateg Ivo Šupe kazao je tek nekoliko rečenica: "Ja imam samo nešto reći. Ja previše volim ovaj klub i previše volim ovaj grad. Tako da, ako je problem u meni ja ću prvi otići odavde, mene nitko ne treba tjerati. Ja još moram razgovarati s predsjednikom, ali ovo je najvjerojatnije moja zadnja utakmica na klupi Šibenika. Hvala."

U 28. minuti Solinjani stižu pred domaći gol: poslije auta, lopta je glavom prebačena na drugu stativu, ali bila je malo previsoka za gostujućeg napadača. Minutu potom i najveća prilika Solina u prvom dijelu: Balić je ostao sam, nečuvan u kaznenom prostoru, iskosa s lijeve strane, vratar I. Živković je istrčao i smanjio kut gostujućem napadaču koji, na sreću domaćina, puca pored stative. Ponovno u nekoliko navrata prijete domaćini: pokušavaju Blaić, Gović, nema promjene rezultata. Na semaforu je do promjene došlo ipak u 33. minuti: centrirao je Čuljak, Gović nije uspio dobro zahvatiti loptu, ali jest na drugoj stativi kapetan Blaić koji trese mrežu za vodstvo svoje momčadi. Do poluvremena mogao je Solin do izjednačenja, no, snažan šut Balića iz poluvoleja odsjeo je na prečki.

Već u prvoj minuti nastavka Šibenčani su zaprijetili, pucao je Marina iz prve, malo uz stativu. Skoro deset minuta trebalo je čekati do nove prijetnje, ovog puta pucao je Gović, konačni ishod bio je isti. A onda su Solinjani u 66. minuti izjednačili: prekid je izveo Kovač, u gužvi u kaznenom prostoru najprisebniji je Igor Čerina koji glavom pogađa za 1:1.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do same završnice utakmice. U 84. minuti u šansi se našao 16-godišnji Marin Jakoliš, ali gostujuća je obrana uspjela blokirati pokušaj udarca domaćeg kadeta. Samo minutu kasnije sjajna šansa za povratnika Andreja Vuka: Tepurić je spustio loptu glavom, ali Vuk nije pogotkom uspio okruniti nastup nakon teške ozljede. Do kraja utakmice Solin je zaprijetio tek jednom, preko Pavlinovića, no, preslab je udarac bio za Živkovića. Na drugoj strani, domaćini su pokušali iz prekida doći do novog gola, za pobjedu, ali nisu uspjeli.