Junaku tek bod protiv Gorice, suci izbili u prvi plan

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • nedjelja, 07.04.2013.

Sjajan nogometni susret odigrali su Junak i Gorica u 21. kolu drugoligaškog prvenstva koji je na kraju završen s po tri gola na svakoj strani, no "upečatljiv" dojam ostavila je i sudačka trojka koja je nizom grešaka nepravedno u drugi plan bacila prikazano na terenu.

Junak - Gorica (2:2) 3:3

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 500

Suci: Knežević (Zagreb), Čavlina (Zagreb), Đurak (Sisak)

Strijelci: 0:1 Antolek 2', 0:2 Abramović 4', 1:2 Medvid 13', 2:2 Malčić 30', 2:3 Milanović 73', 3:3 Tadić 88'.

Junak: Runje, Matas, Medvid, Ljubas, Petričić, Šindik (od 57. Tadić), Vuković, Malčić (od 69. Midenjak) Vrdoljak, Mastelić (od 46. Poljak), Mandac.
Trener: Dean Računica

Gorica: Koprić, Šćrbec, Janjčetić (od 13. Milanović), Abramović, Grgurović (od 27. Težak), Galić, Žutić, Čunčić, Čejvanović, Pejić, Antolek (od 68. Matko).
Trener: Samir Toplak

Najbolji igrač: Nikola Matas

Sinjani su se nakon katastrofalnog ulaska u utakmicu vrlo brzo pribrali i već do 30. minute stigli do poravnanja, nakon čega su dominirali, kreirali nekoliko prigoda, a gotovo je nevjerojatan previd glavnog djelitelja pravde u 45. minuti utakmice, kada nije dosudio i više nego očit jedanaesterac na Malčiću, da bi novu kardinalnu grešku napravio i svirajući nepostojeći prekršaj za goste, nakon kojeg je Junak primio i treći gol.

Otvaranje susreta po domaće bilo je kao iz najgore noćne more. Naime, i prije nego su se svi gledatelji smjestili na stadionu, gosti su došli do dva gola prednosti. Već u drugoj minuti grubo je pogriješio Mandac koji je glavom loptu loše vratio svom vrataru, Antolek je ukrao i lakoćom zabio za 0:1. Nakon nove dvije minute igre Gorica je odlično po desnoj strani povukla kontru koju je pogotkom zaključio Abramović.

No, brzo su se pribrali i Sinjani. Vuković je u desetoj minuti povukao kontru, sjurio se prema golu u pratnji dvojice gostujućih igrača, nakon čega se odlučio na udarac iako je u puno boljoj poziciji imao nečuvanog Šindika na desetak metara od gola. Ipak, u 13. Junak je uspio doći do prvog gola. Korner je izveo Vuković, a najviši u skoku bio je Medvid koji glavom pogađa za 1:2 i tako vraća domaćima nadu.

Sjajno i sadržajno se nastavilo i u narednim minutama, gosti su bili silno opasni nakon udaraca iz kuta, čistili su domaći s crte u tim trenutcima, no nije posla nedostajalo niti pred gostujućim vratima, ali za razliku od Gorice, Junak je svoje prilike znao realizirati. Tako je u 30. minuti, nakon filigranski preciznog ubačaja Matasa s desne strane, Malčić glavom donio i izjednačenje.

Junak je do odlaska na odmor bio kudikamo konkretniji, a najbolju prigodu za potpuni preokret imao je Ljubas nakon Vrdoljakovog slobodnog udarca, kada je sa sedam metara neometan gađao preko gola. U posljednjoj minuti prvog dijela domaći su opravdano tražili jedanaesterac nakon što je Malčića očigledno u skoku rukama gurnuo branič gostiju, međutim, sudac je ostao nijem, što je izazvalo silne proteste Sinjana.

Junak je u drugom dijelu s vremenskim odmakom sve više pritiskao goste, konstantno je boravio na polovici gostiju, međutim, do prave prilike ipak nije došao, iako je nekoliko puta po desnoj strani odlično prošao raspoloženi Matas.

Neuvjerljivi sudac Knežević u 73. minuti je dosudio i vrlo upitan slobodan udarac za goste na 22 metra od gola, nakon kojeg je Gorica došla do novog vodstva. Iz spomenutog prekida Abramović je pogodio vratnicu, a najspretniji na odbijenoj lopti bio je Milanović koji lakoćom pogađa nebranjenu mrežu.

Mogao je Junak do izjednačenja u 79. minuti, ali Ljubas nije najbolje reagirao s desetak metara od gola, nakon što ga je s desne strane krasno uposlio neumorni Matas. Vrlo brzo situacija uz travnjak dovedena je do usijanja, isključenje je zbog prigovora zaradio domaći trener Računica, a očito je to dodatno motiviralo Sinjane koji su ubrzo stigli i do izjednačenja.

Ljubas je ukrao jednu loptu na sredini terena, povukao je do visine kaznenog prostora, zatim uposlio Matasa koji odmah vraća u sredinu za Tadića, čiji atraktivan udarac petom završava u mreži za 3:3, što se, unatoč silnim nastojanjima u minutama koje su slijedile, pokazalo i kao konačan rezultat.