Poraz Montpelliera, Nantesu minimalna pobjeda

Mihaela Bradovski • petak, 12.04.2013.

Tri utakmice 20. kola francuskog rukometnog prvenstva odigrane su u petak i tek je Aix kao domaćin Cessonu uspio stići do slavlja. Iznenađenje dana svakako je domaći poraz Montpelliera, dok se i Nantes namučio protiv Tremblaya...

Montpellier - Creteil 32:33 (15:21)

Rukometaši Montpelliera upisali su drugi uzastopni poraz te su, šest kola prije kraja prvenstvene trke, ugrozili svoju poziciju prvog pratitelja PSG-a. Bolji su večeras bili rukometaši Creteila. Gostujući sastav s ovog gostovanja odlazi bogatiji za dva boda izborena u sjajnoj utakmici koju je odlučio jedan jedini pogodak.

Sjajan je u ovom susretu bio novi vratar Creteila Gorazd Škof. U svom debiju, nekadašnji čuvar mreže CO Zagreb upisao je 14 obrana i u pravom smislu riječi bio predvodnik svoje momčadi. U napadu je najveći teret ponio Guy Olivier Nyokas koji je postigao 10 pogodaka. Davorin Vranić i Mario Obad nisu se našli u konkurenciji za ovaj dvoboj, dok ga je Dragan Jerković odgledao s klupe.

I dok je pobjednički sastav u svojim redovima imao raspoloženog Škofa, vratar Montpelliera Mickael Robin skupio je šest obrana. Remy Desbonnet nije uspio zaustaviti niti jedan protivnički šut. Deset pogodaka poput Nyokasa postigao je i William Accambray, dok se Petar Metličić u strijelce upisao jednom iz dva pokušaja, uz jedno isključenje.

Momčad Creteila po prvi je puta u vodstvo stigla nakon pet minuta igre, pogodio je tada za 2:3 Quentin Minel. Svoj treći pogodak najbolji strijelac gostiju postigao je u 19. minuti i tada je njegova momčad otišla na već osjetnije vodstvo. Domaći rukometaši zaostajali su tada za pet pogodaka, a do odlaska na odmor uspjeli su pasti i na -6.

Sastav Patricea Canayera rezultatski se u susret počeo vraćati s ulaskom u posljednjih desetak minuta dvoboja. S 28:31 u pet su minuta stigli do izjednačenja i u tim je trenucima psihološka prednost bila na njihovoj strani. Posljednja minuta, točnije posljednje sekunda donijele su veliku neizvjesnost i uzbuđenja. Sedam sekundi prije kraja za 32:32 pogodio je Vid Kavtičnik, da bi točku na i svega četiri sekunda kasnije stavio Adrien Ballet.

Tremblay en France - Nantes 24:25 (11:12)

Uspješan je na gostovanju bio i Nantes Stefana Vujića. Sastav Thierryja Antija rezultatom 25:24 svladao je Tremblay u čijem je zapisniku također bilo mjesta za jednog hrvatskog internacionalca. I dok je Vujić u pobjedu svoje momčadi ugradio tri zgoditaka, Vladimir Ostarčević precizan je bio jednom. Najistaknutiji pojedinci dvoboja bili su strijelci osam pogodaka, Drouhin na domaćoj, odnosno Rivera na gostujućoj strani.

Nakon točno 10 minuta igre Rock Feliho pogodio je za prvih +3 Nantesa, a iako su gosti u jednom trenutku imali i veću prednost u nastavak se ušlo pri 11:12. Za taj jedan pogodak razlike pobrinuo se Valero Rivera. Svoj prvi zgoditak Vujić je postigao u 43. minuti i zahvaljujući njemu Nantes je ponovno stigao do prednosti od četiri pogotka.

Poput Montpelliera i Tremblay je u posljednjih desetak minuta stvorio dodatni pritisak na protivnika, no više od primicanja na pogodak zaostatka domaći rukometaši nisu uspjeli ostvariti. Svoj osmi zgoditak Rivera je postigao na ulasku u 57. minutu, s druge strane u strijelce su se nakon toga upisali Tuzolana i Drouhin, no u konačnici su ostali za gol prekratki.

Aix en Provence - Cesson Rennes Metropole HB 36:23 (17:11)

U trećem dvoboju odigranom u petak pobjeda je otišla na stranu rukometaša Aixa. Domaća momčad bila je uspješnija za 13 zgoditaka, a najslabiji su večeras na parketu bili vratarski dvojci oba sastava. I Cappelle - Clemendon i Genty - Lemonne stigli su do svega četiri obrane.

U momčadi Cessona nitko se od šutera nije posebno izdvojio, najuspješniji je bio Boultif sa četiri precizna šuta. Na drugoj strani očekivano su bili Illes sa osam pogodaka iz jednako toliko pokušaja te Nikola Karabatić (6/7).

Da će gostima biti teško moglo se naslutiti već nakon uvodnih 3:0 Aixa, nakon 15 minuta igre domaćin je držao +5, a susret je i definitivno riješen u 38. minuti kada je za dvoznamenkastu prednost pogodio Ivakno. Aix je tu prednost do kraja uspio još i dodatno povećati.