Ivry 22:34 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Abalo predvodio PSG do novog slavlja, Kopljar dodao tri pogotka

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.04.2013.

Dvobojem između Ivryja i Paris Saint Germaina otvoreno je 20. kolo francuskog rukometnog prvenstva. U očekivanoj visokoj pobjedi gostiju s deset je pogodaka sjajan bio Luc Abalo, dok je hrvatski reprezentativac Marko Kopljar precizan bio tri puta. Davor Dominiković u dresu domaćina upisao je tek jedan promašaj...

US Ivry handball - Paris Saint Germain Handball 22:34 (10:19)

Izuzev 18. kola u kojem su u dvoboju s Nantesom upisali prvi ovosezonski poraz, rukometaši PSG-a i nakon reprezentativne stanke nastavili su s uvjerljivim izdanjima. Četvrtak je sastavu Phillipea Gardenta donio gostovanje kod Ivryja.

Domaća momčad u posljednjih će se šest kola boriti za opstanak u društvu najboljih. Momčad čije boje brani i bivši hrvatski reprezentativac Davor Dominiković trenutno zauzima 11. poziciju. Pred pratiteljima Aixom i Créteilom ima bod, odnosno dva prednosti, no situacija se može promijeniti već ovoga tjedna.

Najbolji je u domaćim redovima na večerašnjem susretu bio Sebastian Simonet sa šest pogodaka, dok je najbolji igrač mjeseca ožujka Thomas Zirn postigao dva manje. Četiri je puta precizan bio i Diego Simonet. Strijelce je s deset pogodaka predvodio PSG-ov Luc Abalo.

I dok se Dominiković nije upisao u listu strijelaca, tri pogotka iz devet pokušaja na drugoj je strani postigao Marko Kopljar. Hrvatski reprezentativac zaradio je i jedno isključenje.

Domaćin je korak s liderom, točnije do tri pogotka zaostatka uspio držati do 15. minute kada je za 10:6 svoje momčadi pogodio Hansen. Već u idućoj minuti poentirao je i Abalo, a desetak minuta prije odlaska na odmor po drugi se puta u strijelce upisao Kopljar. Bilo je tada već osjetnijih 15:7 za favorizirani sastav.

Gosti su u nastavak ušli s devet pogodaka prednosti, ali i igračem manje nakon što je u posljednjoj minuti prvog dijela isključen Kopljar. Do isteka vremena tek je Dominiković s linije sedam metara uspio zapucati svoj jedini pokušaj na susretu.

Dvije minute igre u nastavku trebale su igračima PSG-a da stignu do dvoznamenkaste prednosti. 20. gostujući pogodak postigao je Hansen kojem je to bio peti zgoditak iz jednako toliko pokušaja. U 40. minuti ponovno je precizan bio Kopljar, desni vanjski Gardentove momčadi pogodio je za dvostruku prednost, odnosno 24:12.

Situacija se ni u posljednjih 20 minute nije mijenjala, a točku na i postavio je Asgeir-Orn Hallgrimsson svojim dvama pogocima i svoj stopostotan učinak (4/4).

U petak će nove bodove u ulozi domaćina tražiti Montpellier protiv Créteila, Tremblay protiv Nantesa i Aix protiv Cessona.