Chambery prekinuo negativan niz, Fenix odličan na gostovanju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.04.2013.

Pobjedama Chamberyja, Dunkerquea i Fenixa kompletirano je 20. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Bez Damira Bičanića Chambery je pobjedom zadržao petu poziciju, dok Dunkerque i sastav iz Toulousea na jučerašnjim gostovanjima dobili puno više. Fenix se uspio udaljiti od pozicije koja vodi u drugu ligu, dok se Dunkerque izjednačio s Montpellierom na drugom mjestu...

Chambery Savoie - Saint-Raphael 28:26 16:15

Momčad Chamberyja pobjedom nad Saint-Raphaelom, koji je u prošlom kolu iznenadio i svladao Montpellier, zadržala je dva boda zaostatka nad četvrtoplasiranim Nantesom, odnosno pet prednosti nad jučerašnjim protivnikom. U pobjedničkom sastavu zbog ozljede nije bilo hrvatskog reprezentativca Damir Bičanića, a nije bilo ni duže vrijeme odsutnog Edina Bašića.

Najbolji u sinoćnjem dvoboju, u ofenzivnoj fazi igre, bili su Oliver Marroux u domaćem i Raphael Caucheteux u gostujućem dresu. Obojica su postigla po sedam zgoditaka. U prvo ime dvoboja ipak se prometnuo vratar domaćih Cyril Dumoulin s 19 obrana.

U početnim minutama dvoboja Chambery je održavao pogodak do dva prednosti, a onda je nakon devet minuta igre Cedric Paty pogodio za 6:3. Točno na ulasku u drugu polovicu prvog dijela momčad Saint-Raphaela stigla je do izjednačenja, precizan je za 7:7 bio Jan Stehlik, a isti je igrač gostujućem sastavu donio +1 tri minute kasnije.

Minimalnu prednost na stranu Chamberyja devet minuta prije odlaska na predah donio je Marroux svojim drugim zgoditkom, a u nastavak se krenulo pri 16:15, također za sastav Marija Cavallija. Stehlik je još jedan bitan pogodak postigao u 38. minuti, otišao je tada Saint-Raphael na +2, Chambery je posljednji put prednost na svoju stranu vratio u 57. minuti i u preostalim minutama uspio je i zadržati.

Selestat Alsace HB - Fenix Toulouse Handball 28:35 (16:21)

Sastav iz Toulousea s jučerašnjeg se gostovanja vratio bogatiji za dva boda čime se izjednačio upravo sa svojim posljednjim protivnikom, momčadi Selestata. 17 bodova ima i Tremblay, dok se Cesson pred izjednačenim trojcem nalazi u prednosti za dva boda.

Kapetan Fenixa i francuske reprezentacije Jerome Fernandez odigrao je još jedan odličan dvoboj te je ponovno postigao 10 pogodaka. U suigraču Vasilakisu imao je odličnog partnera, zajedno su postigli 21 od 35 gostujućih zgoditaka, a svojih sedam nadodao je i Miha Žvižej. Toliko je postigao i najuspješniji šuter Selestata Đorđe Pešić.

Što se tijeka susreta tiče, gosti su odmah na početku stigli do prednosti, period igre pogodak za pogodak trajao je do 11. minute kada je za +2 Fenixa pogodio Fernandez. Domaći sastav ozbiljnije je počeo zaostajati nakon 25. minute igre kada je pao u minus od pet pogodaka, a s istom razlikom završio je i prvi dio.

Dobar dio drugog poluvremena Selestat se držao u zaostatku od dva pogotka, no gosti su u završnih deset minuta ponovno podigli tempo svoje igre i u konačnici stigli do +7 pobjede. Do ovog susreta 20. kola sastav iz Toulousea imao je tek jedan bod na kontu izboren na gostujućim terenima čime je druga najslabija momčad lige kada su u pitanju igre van svog terena.

Billere Handball - Dunkerque Grand Littoral 24:32 (10:17)

Na teren su u subotu izašli i rukometaši Billerea i Dunkerque koji je očekivano stigao do jedne lagane pobjede. Gosti su se ovim punim plijenom izjednačili s drugoplasiranim Montpellierom, dok će domaćin u idućem, 21. kolu i dalje imati cilj s početka sezone - osvajanje prvog boda.

Malo je domaćinu u konačnici značilo 11 pogodaka Dejana Čančara. Najraspoloženiji pojedinac dvoboja nije imao potporu svojih suigrača, osim vratara Ghoumala koji je stigao do 10 obrana. Toliko je skupio i Annotel na drugoj strani, a ukupno gledajući gostujući vratarski par zaustavio je četiri protivničkih pokušaja više.

U dvoboju protiv odličnog Dunkerqua nade da će Billere stići do prvog ovosezonskog boda bile su vrlo malo. Da se to neće dogoditi bilo je jasno već na kraju prve polovice susreta koja je završila rezultatom 17:10 u korist gostiju. Domaći rukometaši drugo poluvrijeme izgubili su tek s pogotkom razlike, no najviše zahvaljujući svjesnom sporijem ritmu Dunkerquea.