Josip Piršljin • subota, 13.04.2013.

U prvim utakmicama 32. kola talijanske Serie A pobjede su ubilježili Fiorentina i Siena. Viole su snove o Ligi prvaka produžili slavljem u Bergamu protiv Atalante, dok je Siena u derbiju začelja nadvisila Pescaru i ostavila je na dnu tablice.

Fiorentina je uspjela pobijediti Atalantu na gostovanju i produžila je nadu da može do kraja sezone stići Milan na trećem mjestu i na taj način izboriti kvalifikacije za Ligu prvaka. Ljubičasti su u drugom poluvremenu slomili otpor crno-plavih za koje je 75 minuta odigrao hrvatski napadač Marko Livaja, Igora Budana nije bilo ni na klupi.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka niti u jednoj mreži, a gostujuća momčad do vodstva je došla u 61. minuti. Stendardo je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, te je Fiorentina dobila jedanaesterac. Izveo ga je Pizarro i bio je precizan za 1:0.

Deset minuta kasnije sastav Vincenza Montelle udvostručio je prednost kada je Cuadrado asistirao Larrondu, a napadač zabija loptu pod gredu Consiglija. U 90. minuti susreta crveni je karton zaradio Denis nakon oštrog prekršaja na strijelcu prvog pogotka.

Pescara je nastavila gubitnički niz. U derbiju začelja ugostila je Sienu, ali je izgubila s 3:2 i na putu je povratka u drugu ligu. Hrvatskog napadača Ante Vukušića nije bilo u kadru momčadi Brune Nobilija.

Siena je nakon pola sata igre imala 2:0 vodstvo. Najprije je zabio Angelo, a potom je Zanon postigao autogol. Pescara se uspjela vratiti u drugom poluvremenu, Celik i Togni su u roku od sedam minuta poravnali rezultat, ali je sve bodove u Toskanu odnio Emeghara pogotkom četiri minute prije kraja.