Lazarov devet puta tresao mrežu za pobjedu Atletica

Sportnet • ponedjeljak, 15.04.2013.

Šesto kolo Asobal lige nastavilo se u nedjelju, kada su se odigrale dvije utakmice. Atletico je s lakoćom svladao Huescu, a Helvetia se pobjedom nad Cangasom popela na šesto mjesto španjolske lige.

BM Atletico de Madrid - BM Huesca 36:31 (14:14)

U utakmicu su odlično ušli domaćini i imali već u 11. minuti visoko vodstvo od +4 (5:1). Kako napad Huesce nije nikako funkcionirao, s druge strane igrači Atletica zabijali su s vanjskih linija, i to redom Joan Canellas Reixach, Ivano Balić i Kiril Lazarov. Ali momčad Talanta Dušebajeva ove je sezone pokazala jednu tendenciju, a to je da kada otvore mirno neku utakmicu, onda to i upropaste.

Agresivna obrana domaće ekipe funkcionirala je prvih deset minuta susreta, što je omogućilo Huescu da se pribere i Eloy Gonzalez Gil pucački ohrabri. Pet minuta kasnije razlika je znatno smanjenja na samo -2 (7:5). Tih -2 i dalje se čuvalo, u 20. minuti bilo je 10:8. Odlično je tada i branio Rodrigo Corrales Rodal koji je čak sedam puta zaustavio napad Atletica, uključujući i Lazarovljev semderac, što je sve malo po malo išlo na mlin gostima koji su na kraju izjednačila rezultat i na poluvrijeme se odlazi u egalu 14:14.

Kao što su imali brilijantni početak utakmice, tako su odlično domaćini započeli i drugo poluvrijeme. Uz čvrstu obranu imali su i dobru tranziciju iz obrane u napad, što im je omogućilo da ponovno povedu. Nakon devet minuta nastavka imali su čak +5 (22:17).

Jose Francisco Nolasco Menargues, trener gostujuće momčadi, odmah je zatražio minutu predaha, ali mu ovoga puta to nije pomoglo, kao što je bio slučaj u prvome poluvremenu. Zavidnu prednost Atletico je uspio održati tijekom cijeloga drugoga dijela. Petnaest minuta prije kraja bilo je +6 (28:22). U redovima Huesca Gerard Espigol Duran izuzetno se trudio i zabijao, ali domaća je momčad bila nadmoćna, osobito zahvaljujući pogotcima Lazarova, ali i Roberta Garcie Parronda. Na kraju susret je završio uvjerljivom pobjedom Atletica 36:31.

Najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Lazarov s devet, a odmah slijedi Roberto Garcia s osam zabijenih golova. Ivano Balić dodao je tek jedan pogodak, dok drugi hrvatski reprezentativac u redovima španjolskog kluba Jakov Gojun nije igrao zbog ozljede. Kod gostiju istakao se Espigol sa sedam zgoditaka.

Helvetia Anaitasuna - BM Cangas 26:24 (13:11)

U prvih pet minuta gosti su poveli 1:3, ali nisu uspjeli povećati tu prednost, unatoč isključenjima igrača Anaitasune. U 14. minuti domaća je momčad okrenula rezultat u svoju korist, ponajviše zahvaljujući odličnom igrom u obrani Božidara Nadoveze i obranama Alejandra Sáncheza Capóna.

Prije kraja poluvremena domaći su igrači uspjeli otići čak na +3, zahvaljujući pogotcima Alejandra Marcela Fuentesa. Zatim Moises Simes Otero smanjuje na 13:11, a tim se rezultatom i završava prvi dio susreta.

Gostujuća se ekipa nije predavala. U prvih pet minuta drugoga dijela uspjeli su smanjiti razliku na -1 (15:14), a u 45. minuti bilo je 20:19. U posljednjih deset minuta susreta Anaitasuna je ušla s tri zgoditka više (23:20), a zadnjih par minuta prije kraja razlika se smanjuje pa je sam završetak bio iznimno uzbudljiv. Gosti su uspjeli izgubiti tri lopte i susret završava 26:24, pobjedom domaće momčadi koja se sada popela na šesto mjesto ljestvice Asobal lige.

Kod Helvetie Anaitasune istakli su se Javier Borragan Fernandez te Xabier Etxeberría Uriz s pet postignutih pogodaka, a kod gostujuće ekipe najbolji je strijelac bio Jesus Solino Garcia s čak osam golova.

Tekst: Petra Bičanić, Foto: Facebook - Atletico de Madrid