Siscia pobjedom u Karlovcu potvrdila osvajanje "regularnog" dijela Premijer lige

Ivan Dominik • ponedjeljak, 15.04.2013.

Odigrano je i posljednje, 26. kolo "regularnog" dijela Premijer lige i sada slijedi praktički pravi početak natjecanja te borba za titulu prvaka Hrvatske, jer se hrvatskim premijerligašima u borbi za naslov pridružuju CO Zagreb i Nexe. U posljednjem kolu najzanimljivije je bilo u Dubravi gdje su domaći Veprovi sa samo jednim golom razlike slavili protiv Poreča u derbiju kola...

Uz utakmicu Vidovca protiv Zameta te poraza Vidovčana u Rijeci, odigrano je u posljednjem, 26. kolu Premijer lige još šest utakmica. Najviše je pozornosti privukao dvoboj Dubrave i Poreča. Naposljetku je u zagrebačkoj gradskoj četvrti slavio domaći sastav uz rezultat 29:28, preokretom nakon 15:13 za Istrane na poluvremenu.

Veprove su do trijumfa odveli Ante Kaleb, Zagrebaš na posudbi u Dubravi, sa sedam golova, Domagoj Pavlović s jednim manje te Ivan Dumenčić, koji je minutu prije kraja zabio za pobjedu Dubrave njihov 29. gol, nakon što je nekoliko trenutaka ranije Kaleb bio poravnao rezultat poslije vodstva Poreča 28:27, kojim se ušlo u završnicu. Sjajan je kod Dubrave bio i Igor Totić sa 16 obrana, dok je vratarski dvojac Poreča upisao čak 21 obranu. No, uz to, Porečanima za pozitivan ishod u Zagrebu nije bilo dovoljno niti šest zgoditaka Marka Buvinića.

Uz Poreč i Dubravu, Ligu za prvaka u nastavku prvenstva osigurali su još Siscia i Karlovac, a Siščani su upravo u Karlovcu zaključili "regularni" dio prvenstva osvojivši ga drugu godinu zaredom. Slavila je Siscia 29:25 protiv Karlovačke banke nakon 18:12 vodstva na poluvremenu u prilično jednosmjernoj utakmici. Za laku pobjedu Siščana najviše su zabili Tomislav Nuić i Petar Čutora, dok je kod poraženih Luka Cindrić postigao devet pogodaka, dok je njegov imenjak i vratar Prezelj dodao 15 obrana.

Buzet je relativno iznenađujuće slavio u Gorici protiv istoimenog domaćina, koji je u zadnje vrijeme igrao u vrhunskoj formi. No, Buzećani su našli rješenja za Velikogoričane te su uz osam golova Nene Gašpara i 16 obrana Igora Pavletića došli do 31:26 pobjede nad domaćinima. Za koje je najviše pogodaka zabio Ivan Laljek, njih sedam, kao i Mario Turan. Buzet je već na pauzi vodio 14:10, a do kraja utakmice je samo podebljao svoju prednost za konačnih "plus pet".

Pretposljednja momčad Splita ponovno je poražena na domaćem parketu, a ovoga puta je s Gripa bodove odnio Bjelovar. Gosti su slavili uz 31:28 u gustoj i napetoj utakmici, koju su Bjelovarčani razriješili tek u samoj završnici zadržavši prednost s poluvremena od 21:16, koja se bitno otopila do kraja dvoboja. Najbolji u redovima slavljenika bili su Ivor Vidaković i Luka Tandara, svaki s po šest golova, te Kristijan Janađel između vratnica sa 16 obrana. Nikola Šolić bio je najbolji kod Splita također sa šest zgoditaka.

Također neočekivano, pobjedu u gostima odnijela je i momčad Marine i to u Vinkovcima. Domaća Spačva doživjela je poraz uz 31:24 nakon egala od 14:14 na odmoru, a najzaslužniji za to slavlje Kaštelana bio je Mislav Nenadić sa sjajnih devet pogodaka iz 14 pokušaja. Kod indisponiranih Vinkovčana Karlo Oroz bio je najbolji zabivši šest golova iz sedam pokušaja, no to je bilo nedovoljno za Spačvu protiv Marine.

U najmanje interesantnoj utakmici posljednjeg kola Premijer lige odigranoj u Zagrebu, domaći je Medveščak očekivano deklasirao Varteks. Bilo je visokih "plus 19" za Medvjede uz 15 obrana njihovih vratara te sedam zgoditaka Ante Tokića. Varaždinci su već na poluvremenu izostajali čak 22:8, što se na kraju pretvorilo u konačnih 39:20. Za Varteks, koji je nakon kraja prvenstva ostao na nula bodova i s 25 poraza iz 26 odigranih utakmica, u ovom je ogledu najefikasniji bio Martin Tači sa šest pogodaka.

Sljedećim kolom Premijer lige prvenstvo se dijeli na tri dijela. Prvoj četvorci, Sisciji, Karlovcu, Dubravi i Poreču priključuju se CO Zagreb i Nexe u borbi za naslov prvaka, Ligu za Europu ove sezone igrat će Zamet, Vidovec, Bjelovar i Buzet, dok posljednjih šest ekipa - Varteks Di Caprio, Split, Gorica, Marina, Medveščak i Spačva - idu u borbu za opstanak, u kojoj Varteks i Split imaju najmanje šanse za ostanak u Premijer ligi i dogodine.