Pobjede PSG-a i Montpelliera, novih šest pogodaka Kopljara

Mihaela Bradovski • petak, 19.04.2013.

21. kolo francuskog rukometnog prvenstva nastavljeno je u petak četirima utakmicama. Domaće pobjede upisali su Montpellier i Paris Saint Germain, a za pogodak je uspješniji u ulozi domaćina bio i Saint-Raphael, dok su Cesson i Ivry podijelili bodove u utakmici s malo pogodaka...

Montpellier - Selestat Alsace HB 35:29 (20:14)

Sastav Patricea Canayera domaćom pobjedom nad Selestatom prekinuo je negativan niz od dvije utakmice i nakon nepotpunog kola nalazi se na drugom mjestu ispred Dunkerquea kojeg tek čeka okršaj s Creteilom. Montpellier su na putu do ovog važnog slavlja predvodili strijelci osam zgoditaka, Mathieu Grebille i Dragan Gajić, dok se u strijelce, u 25. minuti, upisao i Petar Metličić.

U redovima gostiju, koji se pet kola prije kraja nalaze na tri boda prednosti pred zonom ispadanja, s devet se pogodaka istaknuo Pawel Podsiadlo. Suigrači su Podsiadla teško pratili, četiri pogodaka još su postigli Salami i Eymann, a veliki razlog tome je i odlično izdanje Mickaela Robina koji je skupio 15 obrana.

Već u prvih šest minuta rukometaši Montpelliera gostima su dali do znanja da će za pozitivan rezultat morati uložiti mnogo napora, u čemu na kraju nisu uspjeli. U spomenutoj šestoj minuti Gajić je trećim pogotkom iz isto toliko pokušaja domaći sastav odveo na 6:1, dok na +6 svoj sastav četiri minute prije isteka prvih pola sata dovodi Kavtičnik.

Nastavak susreta, u koji se ušlo pri jednakim gostujućem zaostatkom, nije donio promjene u odnosima na terenu, a tako niti što se rezultata tiče. Branitelju naslova preostalo je tek da rutinski privede utakmicu kraju, a za najveću se razliku, devet pogodaka prednosti, u 46. minuti pobrinuo Borges. Svojim trećim pogotkom postavio je visokih 28:19.

Paris Saint Germain Handball - Aix en Provence 39:33 (22:16)

U ulozi domaćina uspješan je u petak bio i lider LNH, Paris Saint Germain. U goste je sastavu Philippea Gardenta stigao Aix predvođen Nikolom Karabatićem koji se pokazao najopasnijim po vrata domaćina. Karabatić je u poraz svoje momčadi ugradio osam pogodaka, više je postigao tek Luc Abalo (9) na drugoj strani.

Iako su stigli do još jednog punog plijena, rukometaši PSG-a sigurno ne mogu biti zadovoljni činjenicom da su primili čak 33 pogodaka, najviše u dosadašnjem dijelu sezone. Toliko pogodaka nije im postigao niti Nantes koji ih je jedini uspio poraziti.

Što se tijeka susreta tiče, PSG se na nešto osjetniju razliku uspio odvojiti tek u završnim minutama prvog dijela. U 26. minuti Abalo je pogodio za odlazak na +5, a isti je igrač stavio i točku na i na prvo poluvrijeme pogotkom za 22:16. Svoj treći, od ukupno šest pogodaka, Marko Kopljar zabio je u trećoj minuti nastavka.

Šest zgoditak postigao je na ulasku u posljednjih desetak minuta i tada je precizan bio za visokih 36:28. Do kraja je domaći sastava uspio postići nova tri pogotka, gosti su zabili pet, a hrvatski je reprezentativac u tih završnih 10 minuta zaradio i dva isključenja.

Gardentova momčad u idućem kolu ima priliku osigurati naslov prvaka. Pet kola prije kraja drži devet bodova prednosti pred braniteljem naslova, sastavom Montpelliera.

Remi u Rennesu, minimalna pobjeda Saint-Raphaela

Puno neizvjesniji bili su dvoboji između Cessona i Ivryja, odnosno Saint-Raphaela i Tremblaya. Momčad iz Rennesa i Dominikovićev Ivry na prvenstvenoj ljestvici dijeli pet pogodaka, a ista se razlika održala i nakon 21. kola. Domaći sastav u prvih pola sata uspio je postići tek sedam pogodaka, no na kraju je negativnih 7:10 s kraja prvog dijelu uspio pretvoriti u bod.

Točnije, Ivry je u konačnici bio taj koji je mora hvatati neodlučeno jer nakon 17:17 iz 51. minute Cesson je bio bolja momčad na terenu i završne je dvije minute dočekala s dva pogotka prednosti. Pogodak vrijedan boda (20:20) dvije sekunde prije isteka vremena postigao je Loupadiere.

U dresu pobjedničkog sastava najbolji je sa šest pogodaka bio Romain Briffe, dok su u gostujućem sastavu četiri postigli Šulc i Bataille. Dominiković se u listu strijelaca upisao dva puta.

U utakmici između Saint-Raphaela i Tremblaya sudjelovao je još jedan hrvatski internacionalac. U minimalnom gostujućem porazu svoje momčadi Vladimir Ostarčević nije upisao svoje ime među strijelce; najuspješniji su u napadačkom dijelu igre bili njegov suigrač Matthieu Drouhin (9), odnosno domaći Jan Stehlik (7).

Nakon devet minuta igre domaći je sastav imao četiri pogodaka prednosti, no do kraja prvog dijela ona se u potpunosti istopila te se u nastavak ušlo pri 17:16 za Tremblay. Pet minuta prije kraja semafor je pokazivao izjednačujućih 29:29, a onda je u idućoj akciji pogodaka postigao Stehlik, a isti je igrač zaslužan i za konačnih minimalnih 32:31.

• Obrisan korisnik20.04.2013. u 07:15
    Bravo Marko , šut 6/7 odličan,iduće kolo idemo preko 100 golova, a i prvenstvo Francuske nije loša stvar...još jednom BRAVO!!