Nantes i Dunkerque do očekivanih pobjeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.04.2013.

Nantes u subotu i Dunkerque u nedjelju slavili su u 21. kolu francuskog rukometnog prvenstva te su tako zadržali svoje pozicije pri vrhu. S druge strane Billere i dalje nema niti jedan bod na kontu, a pet kola prije kraja i Creteil se nalazi u zoni ispadanja...

Creteil - Dunkerque Handball Grand Littoral 29:30 (14:16)

Pobjedom nad Creteilom momčad Dunkerquea ponovno se na diobi drugog i trećeg mjesta poravnala s Montpellierom. Današnji domaćin pak nalazi se u velikim problemima, pet kola prije kraja nalazi se na poziciji koja vodi u niži rang natjecanja. Dobra vijest za sastav čije boje brane trojica Hrvata ta je da najveći konkurenti, Ivry i Aix bježe tek za jedan bod.

Kada je u pitanju dvoboj s Dunkerqueom, Davorin Vranić i Mario Obad nisu se našli u konkurenciji, dok je Dragan Jerković dobio priliku zaustaviti tek jedan protivnički šut, no bezuspješno. U svom drugom susretu u dresu Creteila ponovno je odličan bio Gorazd Škof. Međutim, njegovih 18 obrana nije bilo dovoljno da njegova momčad stigne do druge pobjede u nizu.

Novopečeni reprezentativac Francuske Hugo Descat postigao je 12 pogodaka, dok su na drugoj strani po osam postigli Siakam Kadji i Butto. Vratar pobjedničkog sastava, također od nedavno francuski reprezentativac, Vincent Gerard zaustavio je četiri šuta manje od Škofa.

Gosti su na odmor otišli s dva pogotka prednosti, toliko su imali i u 54. minuti pri 27:25, a onda je uslijedilo nekoliko minuta neizvjesnosti. +2 Dunkerque je ponovno uhvatio minutu prije isteka vremena, iza Škofa pogodili su Descat i Lamon, dok je Stanković pola minute prije kraja tek postavio konačnih 29:30.

Nantes - Billere Handball 29:17 (14:5)

Jedini susret odigran u subotu bio je onaj između Nantesa i posljednjeg Billerea. U posljednjih pet kola sastav Arnauda Villedieua pokušat će uloviti makar jedan ovosezonski bod. Za razliku od momčadi koju su ugostili u 21. kolu, rukometaši Nantesa nalaze se na četvrtoj poziciji, s tri boda zaostatka za Montpellierom i Dunkerqueom, odnosno jednim pogotkom prednosti pred Chamberyjem.

Antijev sastav očekivano nije imao problema na putu do 13. ovosezonske pobjede. S pet postignutih pogodaka strijelce pobjedničkog sastava predvodio je Alberto Entrerrios, dok je najbolji strijelac čitavog prvenstva Valero Rivera postigao jedan manje. Četiri puta precizni su na drugoj strani bili Allias i Čančar.

Jedini Hrvat na parketu, Stefan Vujić pet je puta pucao po protivničkim vratima, no tek je jednom pronašao put do gostujuće mreže. Jedini svoj pogodak postigao je u 54. minuti za 27:15. Vratar Billerea Nemanja Marjanović skupio je 17 obrana, no puno toga gosti su izgubili već u prvom poluvremenu u kojem su uspjeli postići tek pet pogodaka.