Borna Rupnik • subota, 20.04.2013.

U uvertiri za prvu utakmicu polufinala Lige prvaka s Bayernom, Barcelona je svladala Levante, ali tek nakon mnogo muke, u samoj završnici susreta...

Bez Lionela Messija, koji će biti spreman za dvoboj u Münchenu, Barcelona je ugostila Levante i stigla do nova tri prvenstvena boda te zadržala 13 bodova prednosti nad Real Madridom. No, Levante je vrlo dugo držao "nulu" i činilo se da bi mogao naposljetku ostati neporažen.

Nakon samo 15 minuta igre, Iniesta je izborio kazneni udarac za Barcelonu, no Villi je pokušaj s 11 metara zaustavio Navas, koji je obranio i nadolazeći udarac Fabregasa.

Nakon pokušaja Garcije s druge strane, uslijedilo je razdoblje uobičajene Barcelonine dominacije. Propušteno je nekoliko izglednih prilika, a u drugom poluvremenu Kataloncima je nedostajalo završne ideje.

Ulazak Alexisa Sancheza u 77. minuti, umjesto Tella, pokazao se dobrim potezom. Sanchez je sedam minuta poslije asistirao Fabregasu, koji preciznim udarcem u 15 metara u donji Navasov kut ipak donosi Barceloni pobjedu.

Levante ostaje u sredini poretka s 40 bodova, a vrijedi istaknuti da je po prvi puta nakon veljače 2012. godine u prvenstvenom dvoboju u udarnoj postavi Barcelone zaigrao i francuski branič Eric Abidal.

Valencia je brzopotezno riješila dvoboj s Malagom u svoju korist. U 25. minuti za vodstvo je pogodio Parejo, potom je Soldado bio precizan jednom iz igre i jednom s bijele točke, a već u 31. minuti Canales je povisio na 4:0.

Julio Baptista smanjio je na 4:1 tik prije odlaska na odmor, no "točku na i" postavio je Banega u 56. minuti. Bivši igrač Dinama Pedro Morales ovoga puta nije igrao za Malagu.

• Obrisan korisnik21.04.2013. u 18:38
    Drago mi je što je Valenica razbila Malagu, zaslužju ulovit LP. Malaga ionako nemože u Europu tako da je logično da slabije igraju protiv protivnika koji još igraju za nešto (Europu ili ostanak).
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 10:49
    brajo mili valencia je samljela malagu moglo je jos golova past, jos neka sociedad izgubi od osasune, pa da uvatu 4 misto...
  • Hektor33321.04.2013. u 09:16