Ivan Dominik • nedjelja, 21.04.2013.

I 32. kolo španjolske Primere polako se bliži svome kraju, a u nedjelju, trećeg dana odigravanja ovog kola, odigrane su četiri utakmice, od kojih je najupečatljivija ostala ona posljednja - sraz Seville i Atletico Madrida na Sanchez Pizjuanu. Njoj su prethodile tri utakmice u kojima je Espanyol slavio kod Getafea, dok su Deportivo i Osasuna kod kuće upisali remije protiv dviju baskijskih ekipa...

Posljednji ogled večeri u španjolskoj La Ligi bio je dvoboj dviju vrlo jakih ekipa španjolskog prvenstva, Seville i Atletico Madrida. U Andaluziji, na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, bolje je utakmicu započeo gostujući sastav iz Madrida, međutim, samouvjerena Sevilla ušla je u susret s osam uzastopnih domaćih pobjeda te se nadala prolongiranju tog niza.

Prvo poluvrijeme je ipak, unatoč boljoj igri ekipe Diega Simeonea, završilo bez pogodaka, a ponovno je u prvih 11 Seville zaigrao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Slika 1 od 1.

Dosta agresivna i borbena utakmica nastavljena je u drugom dijelu boljom igrom domaćina, no velikih prilika nije bilo ni na jednoj strani. Oba sz trenera relativno brzo stoga posegnula za izmjenama, ali ni to nije donijelo promjene te se igralo dosta izjednačeno sve do ulaska u završnicu susreta.

A onda je, u samom finišu utakmice, "bljesnuo" za Los Colchonerose fantastični Kolumbijac Radamel Falcao, koji je u 76. minuti na asistenciju Raula Garcije matirao vratara Seville, Beta, i doveo svoju momčad u veliko i zasluženo vodstvo.

Nakon toga, Sevilla je jurnula po izjednačenje do kraja utakmice, međutim, svi pokušaji su bili jalovi, a najviše je prijetio Alvaro Negredo. Nije bilo ni sreće za ekipu Unaija Emeryja, jer je najbolju priliku za Sevillu u sudačkoj nadoknadi promašio Rakitić, kojeg je zaustavila prečka, što je značilo kraj utakmice za Sevillu.

Nedugo zatim moglo je početi slavlje Rojiblancosa koji su odnijeli trobod s teškog gostovanja zahvaljujući 25. pogotku Falcaa u prvenstvu, dok je Sevilli prekinuta velika pobjednička serija na njenom stadionu.

Espanyol slavio u madridskom predgrađu, Athletic izvukao bod u La Coruni, a Osasuna remizirala kod kuće u baskijskom derbiju

Prva utakmica trećeg dana odigravanja 32. kola španjolskog prvenstva započela je točno u podne, a u madridskom su se predgrađu sučelile ekipe Getafea i gostujućeg Espanyola. Susret su bolje otvorili Katalonci koji su poveli u 37. minuti kada je Sergio Garcia uposlio egzekutora za 1:0, Joana Verdua, koji je postavio i rezultat poluvremena.

U nastavku je Getafe počeo igrati dosta grubo i izgubljeno, što je rezultiralo drugim žutim kartonom i isključenjem Borje, a igrala se tek 52. minuta. 21 minutu kasnije Madriđani su ostali i bez Federica Fernandeza, koji je dobio izravni crveni karton, i tada je put Espanyola ka pobjedu bio sasvim otvoren. U vrlo agresivnoj utakmici s čak 12 žutih kartona, po šest sa svake strane, Espanyol je znao iskoristiti brojčanu prednost pa je konačno u 73. minuti dovršio posao. Golom Christiana Stuanija, na asistenciju Diega Colotta, Katalonci su stigli do pobjede od 2:0 te odnijeli trobod protiv Getafea.

Nakon te utakmice viđena su dva remija, u Galiciji odnosno Baskiji. Deportivo je kod kuće remizirao s ekipom iz Baskije, Athleticom iz Bilbaa, uz 1:1, premda je bio puno bliži pobjedi i iako je posljednjih deset minuta utakmice fanatično s igračem više lovio pobjedu. Međutim, nije mu uspjelo.

Depor je poveo u 38. minuti fantastičnim pogotkom Bruna Game, da bi šest minuta kasnije poravnao briljantni Fernando Llorente, koji je glavom u mrežu Aranzubije sproveo centaršut Andonija Iraole. Izjednačenje za momčad Marcela Bielse, čileanskog stručnjaka, bio je rezultat poluvremena, ali i cijele utakmice, iako je Deportivo imao više šansi za pobjedu, pogotovo nakon što je zbog druge javne opomene u 81. minuti Athleticu isključen Ander Iturraspe.

Posljednju popodnevnu utakmicu kola, prije večernjeg središnjeg sraza Seville i Atletico Madrida, odigrale su u Pamploni momčadi Osasune i Real Sociedada. U baskijskom derbiju, za razliku od dvije prethodne popodnevne utakmice, nije bilo ni golova ni crvenih kartona pa su Osasuna i Real Sociedad podijelili bodove u remiju bez pogodaka.