Ivan Pavić • subota, 20.04.2013.

Real Madrid upisao je pobjedu protiv Betisa prije gostovanja kod Borussije Dortmund, a Modrić je nastupio u prvih sat vremena igre. Valladolid je uspio izvući bod kod Granade...

Real Madrid je dočekao Betis u 32. kolu španjolske Primere. Iako su mnogi očekivali laganu pobjedu domaćih, Betis se nije došao striktno braniti.

Prvi problem za José Mourinha dogodio se u 15. minuti utakmice kada se ozlijedio Marcelo. Izgleda da u Madridu nisu željeli ništa riskirati te je Marcelo odmah zamijenjen. U igru je ušao Varane.

Nakon izmjene, domaći su najviše napadali preko Cristiana Ronalda, dok su gosti uzvraćali preko Pabona i Benata. U 40. minuti Cristiano Ronaldo pogodio je stativu gostujućih vrata, a nakon toga uslijedio je mini pritisak Betisa koji je rezultirao pogođenom prečkom u 43. minuti. Neiskorištenu priliku platili su pogotkom u svojoj mreži u 45. minuti. Pogodak je postigao Özil na asistenciju Benzeme.

U 57. minuti Real Madrid udvostručuje prednost. Özil je ovaj put pokretač akcije dodavši do Cristiana Ronalda koji prosljeđuje do Benzeme. Francuz nije imao težak posao te zabija za 2:0. Pet minuta kasnije igru je napustio Luka Modrić, također zbog ozljede.

Nadu gostima u 73. minuti vraća Molina smanjivši prednost Real Madrida iz jedanaesterca kojeg je skrivio Nacho. Ipak, Real Madrid ne dopušta iznenađenje, te konačnih 3:1 postavlja Özil na asistenciju Callejóna.

Granada je u ranijoj popodnevnoj utakmici odigrala neriješeno kod kuće protiv Valladolida. Iako je Granada bila puno bolja u ovom susretu, gostima su bila dovoljna dva udarca prema vratima za bod.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli pogotke, a prvi su poveli gosti u 59. minuti. Strijelac je bio Ebert. Konačnih 1:1 postavio je El-Arabi u 73. minuti.

Gosti će sigurno biti zadovoljni bodom kojim su ostali na sigurnoj bodovnoj razlici od najugroženijih za ispadanje, dok će Granada strepiti do zadnjeg kola.