Josip Piršljin • nedjelja, 21.04.2013.

U 33. kolu talijanskog prvenstva Fiorentina i Torino su odigrali vrlo efikasnu utakmicu u kojoj su Viole vodile s 3:0, gosti izjednačili, da bi na kraju ipak Montellin sastav slavio. Roma nije uspjela na svom terenu pobijediti Pescaru, a sicilijanski derbi završio je remijem. Napoli je tek u sudačkoj nadoknadi svladao Cagliari.

Nakon što su pobijedili Inter u uzvratu polufinala Talijanskog kupa, nogometaši Rome nisu uspjeli pred svojim navijačima na Olimpicu svladati posljednjeplasiranu momčad lige Pescaru. Bilo je 1:1, a hrvatski napadač Ante Vukušić cijelu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Gostujuća momčad je iznenađujuće povela, u 14. minuti. Cascoine je uputio neugodan udarac prema Stekelenburgu, Nizozemac je to uspio obraniti, ali lopta se odbila do Caprarija koji glavom postiže gol za 1:0 Pescare. S tim se rezultatom otišlo na predah uoči nastavka susreta.

Roma je uspjela izjednačiti početkom drugog poluvremena. U 51. minuti Totti je iz kornera poslao loptu Pjaniću koji puca, ali neuspješno. Lošom reakcijom obrana Pescare je dozvolila De Rossiju da dođe do lopte, a on je šalje Destru koji nema težak posao poslati je u praznu mrežu. Roma ipak do kraja nije uspjela zabiti novi gol i završilo je remijem 1:1.

Napoli je, barem privremeno, smanjio zaostatak za Juventusom na osam bodova. Mučili su se Nebeskoplavi protiv Cagliarija do samog kraja i tek u posljednjim minutama osigurali su pobjedu i tri boda.

Cagliari je u vodstvo došao u 18. minuti kada je precizan bio Ibarbo, a Napoli je dugo bio u potrazi za izjednačenjem. Tek početkom drugog dijela domaći su uspjeli poravnati rezultat kada je Hamšik oštro tukao, a lopta se odbila od Astorija i prevarila gostujućeg vratara Agazzija.

Napoli je nakon toga bacio sve karte u napad, a to im se isplatilo u 64. minuti. Na asistenciju Maggija Cavani je doveo svoju momčad u vodstvo i činilo se kako će momčad Waltera Mazzarrija stići do pobjede. Ipak, ubrzo nakon gola Urugvajca uzvratio je Cagliari preko Saua koji je u 71. minuti postavio 2:2. Momčad sa Sardinije minuta je dijelila od osvajanja boda, no u sudačkoj nadoknadi Insigne je osigurao pobjedu domaćima.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su Fiorentina i Torino. Gostujući sastav uspio se vratiti nakon zaostatka od tri gola, ali ipak je poražen. Domaći su se tako približili Milanu na samo jedan bod manjka uoči večerašnjeg dvoboja Rossonera protiv lidera prvenstva Juventusa.

Fiorentina je već nakon nešto više od pola sata igre zabila tri pogotka Torinu i činilo se kako će to biti uvjerljiva pobjeda igrača Vincenza Montelle. Najprije je mrežu Gilleta načeo Cuadrado na asistenciju Ljajića, a ubrzo je zabio i Aquilani. Srpski veznjak potom se i sam upisao u strijelce u 33. minuti za velikih 3:0.

Ipak, početak velikog preokreta dogodio se pred sam kraj prvog poluvremena. Tada je Barreto zatresao mrežu Viviana i pružio nadu Torinu da može izbjeći poraz u nastavku susreta. U 56. minuti Santana je smanjio na 3:2 i u redovima Fiorentine osjetila se panika. To je rezultiralo novim golom Torina, za 3:3 je zabio Cerci. Tu ipak nije bio kraj uzbuđenjima, Viole su pred kraj susreta postigle i četvrti gol i na koncu Fiorentina je pobijedila iako je ispustila tri gola prednosti iz prvog poluvremena.

Na Siciliji se igrao lokalni derbi između Catanije i Palerma u kojoj su gosti u 95. minuti spasili bod pogotkom Iličića. Prije toga za Cataniju zabio je Barrientos. Siena nije uspjela na svom travnjaku doći do bodova spasa protiv Chieva koji je slavio s 1:0, a neriješeno je završila utakmica Bologne i Sampdorije.

• Obrisan korisnik21.04.2013. u 17:50
    U Talijanskom susretu Roma-Pescara probudio se i Hrvatski napadač Vukušić. Naime kod gola Pescare kompletna klupa je skočila i probudila Sinjskog dijamanta koji već nekoliko kola mirno spava na njoj...
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 17:30