Josip Piršljin • subota, 20.04.2013.

Na otvaranju 33. kola talijanske Serie A Udinese je minimalno svladao Lazio na svom terenu, dok su Genoa i Atalanta podijelili bodove. Crno-bijeli su preko Di Natalea preskočili Nebeskoplave na prvenstvenoj ljestvici.

Lazio je nakon poraza od Juventusa u prošlom kolu ponovno izgubio. Ovog je puta momčad Vladimira Petkovića gostovala u Udinama gdje je pogotkom Antonija Di Natalea domaća ekipa minimalno slavila. To je već peta utakmica zaredom Udinesea u kojoj nije izgubio, a osvojio je ukupno 11 bodova.

S druge strane, ovo je već peti uzastopni susret da Lazio u talijanskom prvenstvu nije pobijedio. Time su se Nebeskoplavi srozali na sedmu poziciju na ljestvici, no još uvijek imaju dobre šanse da osvoje jedno od mjesta koje vode u europska natjecanja sljedeće sezone. Uz to, Lazio još može osvojiti jedan trofej ove sezone, u finalu je Coppa Italije protiv Rome.

Sastav Francesca Guidolina do prvog, a pokazat će se i jedinog pogotka na utakmici, došao je u 19. minuti nakon lijepe akcije i još ljepšeg završnog udarca. Gabriel Silva je nakon duplog pasa ubacio s lijeve strane u sredinu šesnaesterca Lazija gdje se našao Di Natale, a vrhunski napadač iskoristio je svoju poziciju i fantastičnim volejem u padu pogodio mrežu Marchettija.

To mu je bio ukupno 18. pogodak ove sezone u domaćoj ligi čime je Udinese preskočio Lazio na tablici, iako zajedno s Romom obje ekipe imaju isti broj bodova.

U utakmici koja je odigrana ranije Genoa je pred svojom publikom na stadionu Luigi Ferraris ugostila Atalantu. Nakon 90 minuta igre momčadi su podijelile bodove koji su sigurno bili potrebniji domaćim nogometašima. Genoi ovaj bod ipak nije bio dovoljan da se makne iz zone ispadanja.

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je u početnoj postavi Atalante i igrao je do 72. minute, dok Igor Budan nije konkurirao za ovaj susret. Oba pogotka u 1:1 remiju pala su u prvih osam minuta. Najprije je Genou u vodstvo doveo Floro Flores, a ubrzo je za Nerazzurre izjednačio Del Grosso.