Premiership, 34. kolo, 21.04.2013, 14:30 h
Tottenham
Tottenham 3:1 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • nedjelja, 21.04.2013.

U prvoj od dvije nedjeljne derbi-utakmice 34. kola Premiershipa Tottenham je na domaćem terenu svladao Manchester City 3:1 zahvaljujući blitzkriegu u završnici. S osvojenim trobodom Spursi su se vratili u borbu za Ligu prvaka, dok bi se Građani već sutra i matematički mogli oprostiti od obrane naslova.

Sjajan i uzbudljiv okršaj pružili su nogometaši Tottenhama i Manchester Cityja u 34. kolu Premier lige. Po završetku razlog za slavlje imali su stanovnici White Hart Lanea zahvaljujući efikasnom drugom poluvremenu u kojem su postigli tri pogotka.

Počelo je odlično za gostujuće nogometaše koji su lovili zadnju slamku nade za približavanje gradskom rivalu Unitedu na čelu ljestvice. Igrala se peta minuta kada je Carlos Tévez proigrao Milnera, a ovaj vratio do Samira Nasrija koji prizemnim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo.

Sredinom prvog dijela i Tottenham je uspio stvoriti paniku pred protivničkim vratima nakon što je Walker prihvatio ubačaj Dempseyja, no Hart mu se sjajno unio u udarac i zaustavio opasnost. Imali su i gosti još dobrih šansi za gol do predaha; tukli su strijelac Nasri, Džeko i Tévez, ali Spursi su uspjeli odoljeti, da bi se potom i sami u posljednjim minutama prvog dijela okuražili, no mreže su mirovale.

Serija promašaja na obje strane prekinula se do ulaska u posljednjih 15 minuta, kada je utakmica definitivno odlučena. U 75. Gareth Bale asistirao je Dempseyju za izjednačujući gol, a samo četiri minute potom izabranici Villasa-Boasa preuzeli su vodstvo sjajnim udarcem Jermainea Defoea.

Najbolji pojedinac bijelih Gareth Bale odlučio je sam staviti točku na "i" osam minuta prije kraja lukavo prebacivši Harta na dubinsku loptu Huddlestonea. Pobjeda Tottenhama omogućava mu nastavak borbe za Ligu prvaka jer se bodovno izjednačio s Chelseajem (koji ima i utakmicu manje), dok će United pobjedom u posljednjem susretu ovog kola protiv Aston Ville (ponedjeljak u 21 sat) moći proslaviti naslov na Old Traffordu.

• Sensation22.04.2013. u 01:17
    najbolja scena je bila vidjeti mancinija kako gleda slavlje treceg gola, nista mu nije jasno... cestitke spursima
    Sensation
  • Ronaldo921.04.2013. u 18:14
    kakvih ti problema imaš?
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 17:29
    Zamislite koji posao je napravio židov.Zajeba Real za 40.000000€ riješio se čudnovatog kljunaša i još će dohvatiti Ligu prvaka.To je nešto nečuveno Šuker i Štimac ne smiju to dozvoliti
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 17:24